Sugjerojmë:

3 pije të ngrohta që qetësojnë fytin gjatë virozave

Është stinë virozash dhe gripi, për këtë arsye një çaj i mirë me limon e mjaltë, një tonik apo një avull me bimë të ndryshme do të  ndihmonin gjatë stinës së ftohtë.

1.Tonik me limon, xhinxher dhe mjaltë

Në një filxhan me ujë të nxehtë, shtoni disa feta limon, disa feta xhinxher dhe lëreni në infuzion për disa minuta. Ëmbëlsojeni me mjaltë.

2. Qumësht me mjaltë dhe kamomil

Zhysni 1-2 bustina kamomil në një gotë me qumësht të nxehtë. Ëmbëlsojeni këtë pije me pak mjaltë dhe do ta ndieni menjëherë fytin më të të zbutur.

3. Çaj me xhinxher dhe shafran Indie

Është një pije e fuqishme anti-inflamatore që mund ta përgatisni me shafran dhe xhinxher pluhur, por edhe xhinxheri i freskët është një ide e mirë./neps.al

Lini një koment