Arkiva e etiketave: kamomil

Çajrat bimorë që na ndihmojnë me shqetësimet në stomak

I keni parasysh zhurmat që bën stomaku kur jemi të uritur? Në fakt, zhurma e stomakut ose kërcitja e zorrëve siç e quajmë ne, nuk është diçka serioze. Është shumë normale për traktin tuaj gastrointestinal të bëjë zhurmë, pasi...

Kura e thjeshtë që do ju shpëtojë nga djegia...

Me frekuentimin e plazhit një ndër problemet kryesore që lind, është edhe djegia e lëkurës. Kjo vjen nga mbiekspozimi i tepërt ndaj rrezeve të diellit dhe nga mos-mbrojtja me krem. Dermatologët këto kohë janë vazhdimisht në përpjekje e sipër...

Si të bëhemi bionde me kamomil

Lulet e kamomilit krijojnë një ngjyrë fantastike nëse dëshironi të jeni bionde. Kamomili përmban një përbërës special të quajtur apigenin i cili i jep flokut nuancën e artë. Kamomili përmban gjithashtu një tonik për flokët dhe është një medikament...

3 pije të ngrohta që qetësojnë fytin gjatë virozave

Është stinë virozash dhe gripi, për këtë arsye një çaj i mirë me limon e mjaltë, një tonik apo një avull me bimë të ndryshme do të  ndihmonin gjatë stinës së ftohtë. 1.Tonik me limon, xhinxher dhe mjaltë Në...