Sugjerojmë:

Fytyrë plot shkëlqim, vetëm me maskën me shafran Indie

Shafrani është një ndër erëzat që mund të bëjë mrekulli kundër stresit, shenjave të para të moshës apo stimulimit të pigmentit të lëkurës. Kombinimi i saj me mjaltin dhe qumështin e bën këtë maskë të pabesueshme duke qenë se e hidraton shumë dhe mban larg papastërtitë. Ndërkohë që qumështi do të veprojë si një pastrues natyral.

Mix turmeric powder, honey and milk to make face mask for glowing skin

Do ju nevojitet:

  • 1 lugë gjelle shafran Indie
  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • 1 lugë gjelle qumësht

Përgatitja:

  • Pastroni fytyrën me një pambuk.
  • Aplikoni me ndihmën e një furçe maskën duke pasur kujdes zonën e syve.
  • Lëreni 10 minuta dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm dhe të vakët.

Përdoreni këtë maskë çdo dy javë për një lëkurë të shëndetshme dhe plot jetë!/neps.al 

 

Lini një koment