60 min +

Kulaçë me gjalpë dhe reçel

1.Përziejeni miellin, kripën dhe sodën e pjekjes në një tas dhe lereni mënjanë. 2.Kombinojeni qumështin , sheqerin dhe majanë në një mikser dhe përzijini rreth 10 minuta. 3.Ngadalë shtoni përbërësit e thatë, dhe pastaj qumështin e mbetur derisa të...

Musaka me patëllxhanë, receta fantastike e verës

1.Qëroni patëllxhanët dhe pritini për së gjati , hidhuni kripë dhe lërini të qëndrojnë pak. 2.Rrrihni të bardhat e vezëve, shtoni të kuqet e vezëve dhe çdo fetë patëllxhani rrotullojeni në miell, pastaj në vezë dhe skuqeni. 3.Për mbushje...

Supë e ftohtë me perime

1.Hidhni në tenxhere me presion të gjithë përbërësit e supës dhe lërini derisa të zbuten dhe bëhen si krem. 2.Shtoni pak ujë, nëse përgatitja është shumë e trashë, pastaj rregullojeni me kripë dhe piper të zi të sapobluar. 3.Lëreni...

Si të përgatisni rosnicë me pulë

1.Ziejmë pulën në ujë me kripë për rreth 40 minuta. 2.Ndërkohë përgatisim brumin e rosnicave dhe në një enë hedhim dy vezët dhe shtojmë pak nga pak miell derisa brumi të bëhet i fortë. 3.E thërrmojme në copa të...

Siç i bënte gjyshja: Ja si të përgatisni japrakë...

1.Pastroni gjethet e rrushit dhe lërini të ziejnë për 8-10 minuta. 2.Kullojini dhe hapini ndërkohë që janë ende të nxehta sepse kur ftohen, gjethet ngjiten me njëra-tjetrën. 3.Pasi t’i keni pastruar dhe grirë, qepët e njoma skuqini në një...

Tavë me makarona dhe mish, idealja e ditëve të...

1.Mishi i grirë dhe qepa skuqen në gjalpë, shtohen domatet, kripa, piperi i zi dhe e gjitha kavardiset rreth 15 minuta. 2.Gjatë kësaj kohe vlojmë në ujë me kripë makaronat, kullohen dhe u shtohet 2 lugë gjalpë i shkrirë,...

Strudel me mollë, ëmbëlsira e duhur për familjen tuaj!

1.Përgatisni brumin e strudelit duke i përzierë të gjithë përbërësit bashkë derisa të krijohet një masë brumi i butë. 2.I jepni formën e një sfere dhe lyjeni me pak vaj luledielli nga sipër dhe lerëni të pushojë për rreth...

Si të përgatisni një sallatë mix me fruta deti...

1.Në një enë hidhni karkalecat, kallamaret, midhjet, mjaltë, xhenxhifil, speca dhe kripë. Mbulojini me një kapak plastik dhe lërini ashtu për rreth 1 orë. 2.Në një tigan hidhni vaj dhe hudhra dhe vërini në zjarr deri sa hudhra të...

Biskota të përgatitura me çokollatë dhe mente

1.Përzieni gjalpin dhe sheqerin derisa të bëhet një krem i lehtë dhe i fryrë. Shtoni ekstraktin e vaniljes dhe mentes. 2.Përzieni veçmas miellin, kakaon dhe sodën e bukës. 3.Shtojani përzierjes së gjalpit me sheqer dhe vazhdoni ta rrihni derisa...