60 min +

Reçel fiku me kokrra të plota

1.Fiqtë i lani me ujë të rrjedhshëm, e më pas u prisni bishtat me majën e thikës duke hapur një gropëz të vogël. 2.Në këtë mënyrë, fruti i fikut do të përthithë sherbetin dhe në fund të procesit do...

Vera nuk mund të kalojë pa përgatitur gliko shalqiri

1.Marrim lekurat e shalqirit dhe i qerojme nga pjesa jeshile duke lene vetem pjesen e bardhe te cilen e presim ne katrore pak a shume te te njejtes madhesie. 2.Ne nje ene tresim nje grusht gelqere ne uje te...

Një recetë e thjeshtë për darkë, njoki lulelakre!

1. Ngroheni furrën në gradë C. 2.Ndani patatet dhe vendosini në një fletë pjekjeje. Piqni me kujdes për 45 minuta dhe kur patatet të jenë aq të ftohta sa të merren i kalojmë në një tas të madh. 3.Shtoni...

Si të gatuani ëmbëlsirën tradicionale shqiptare: Shëndetlie

1.Ndezim paraprakisht furrën në temperaturën 180° C. 2.Në një tas, me rrahësen e vezëve përziejmë vezët me sheqerin për 2 minuta, shtojmë gjalpin, mjaltin, kripën, miellin, vaniljen, sodën me sitë, arrat dhe e punojmë brumin me lugë druri. 3.Hedhim...

Kek i përgatitur me mjedra dhe limon

1.Ngroheni furrën në 160 gradë . 2.Vajiseni dhe lyejeni lehtë me miell një tavë për kekun. 3.Në një tas të madh, futni së bashku miellin, sodë buke dhe kripë. 4.Në një tas të dytë, me mikser me shpejtësi të...

Picë me patate të ëmbël dhe brokoli

1.Për petën: Ngroheni furrën në 200 gradë C. 2.Vendosni një letër pergamene në furrë dhe lyejeni me 2 lugë vaj ulliri. 3.Shtoni kubat e patates së ëmbël në një përpunues ushqimor dhe lereni deri sa të bëhet një masë...

Supë e ftohtë me panxhar dhe vezë të zier

1.Vendosni panxhar dhe uthull molle në një tenxhere të nxehtë dhe ziejeni në ngrohje të ulët për rreth 30 minuta. 2.Pastaj bëjeni pure me një blender dhe shtoni kripë e piper të zi. 3.Lëreni të freskohet pastaj transferojeni në...

Kek i pjekur me manaferra,luleshtrydhe dhe boronicë

1.Ngroheni furrën në 160 gradë. 2.Në një tavë katrore hidhni gjapin dhe futeni në furrë rreth 2 minuta ose derisa të shkrihet. 3.Shtoni gjysmën e filxhanit me sheqer mbi gjalpë të shkrirë. 4.Hidhni manaferrat me lugë në mënyrë të...

Kotoletë qengji me djathë parmixhano

1.Ndajeni në kotoleta brinjën e qengjit. 2.Marinojeni mishin 12 orë përpara me vaj, rozmarinë dhe kripë të zezë. Pastaj merreni dhe skuqeni pak në tigan. 3.Hiqeni mishin dhe vëreni mënjanë. 4.Përgatitja e kores krokante: 5.Hidhni në grirëse tulin e...