Cheesecake i thjeshtë me Nutella dhe Oreo

Veshtiresia
Mesatare
Koha gatimit
1 ore e 15 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
2-1/2 gota biskota Oreo të grimcuara (rreth 24 biskota)
1/4 filxhan sheqer
1/4 filxhan gjalpë, i shkrirë
4 pako krem djathi, i zbutur
1/2 filxhan sheqer
2 kavanoza Nutella 750 gr secila
1 filxhan pana për ëmbëlsira
1 lugë çaji kripë
4 vezë të mëdha, në temperaturë ambienti, të rrahura lehtë
1/2 filxhan lajthi të grira, të thekura

Ngroheni furrën në 160°. Vendosni biskotat dhe sheqerin në një procesor ushqimi derisa të formohen thërrime të imta. Vazhdoni përpunimin duke shtuar gradualisht gjalpin në një rrjedhë të qëndrueshme. Shtypeni përzierjen në fund të një tave ëmbëlsirash me hapje, të lyer me yndyrë. Mbështilleni mirë fundin dhe anët e tavës.

Për mbushjen, rrihni kremin e djathit dhe sheqerin derisa të jenë një masë. Shtoni Nutella-n, panën dhe kripën. Shtoni vezët; rrihini me shpejtësi të ulët derisa të përzihet. Hidhini mbi kore.

Piqni derisa një termometër i vendosur në qendër të lexojë 70°, rreth 1-1/4 orë. Ftoheni 1-1/4 orë në një raft teli. Lëreni në frigorifer gjatë natës, duke e mbuluar kur të jetë ftohur plotësisht.

Lironi butësisht anën nga tigani me thikë; spërkatni sipër me lajthi të grira.

Komento