20-30 min

Vezë të pjekura me spinaq dhe domate

  Ngroheni furrën në 200C. Vendoseni spinaqin në një kullesë, më pas hidhni mbi një kanë me ujë të vluar që gjethet të zbuten. Shtrydhni ujin e tepërt dhe ndajeni mes 4 enëve të vogla të përshtatshme për furrë....

Kuskus me djathë feta dhe pjeshkë

Qëroni pjeshkët dhe hiqini bërthamat. Vendosini në një tavë pjekjeje me farat, copat e fetës dhe hidhni mbi 3 lugë gjelle vaj ulliri. Piqeni për 12-15 minuta në 200C. Gatuani kuskusin duke ndjekur udhëzimet e paketimit. Hidhni kuskusin me...

Rrathë qepe të skuqur

Ngrohni vajin në 180C në një tigan të thellë me bazë të rëndë – nuk duhet të jetë më shumë se 1/3 e mbushur. Ndërkohë hidhni miellin dhe ujin e gazuar në një enë dhe kriposeni me bollëk. Përziejini...

Ëmbëlsirë me mollë, karamel dhe tërshërë

 Nxehni furrën në 200C. Vendosini mollët në një tenxhere me pak ujë, mbulojeni, më pas gatuajeni në zjarr të lartë për 4-5 minuta, duke i përzier herë pas here derisa të zbuten. Përzieni 3 lugë gjelle karamel, më pas...

Salmon me mente dhe perime

Ziejini patatet në një tenxhere të madhe për 4 minuta. Hidhni bizelet dhe bishtajat, kthejini të ziejnë dhe vazhdoni t’i gatuani edhe për 3 minuta të tjera derisa patatet dhe fasulet të zbuten. Përzieni vajin e ullirit, lëkurën e...

Supë kremoze me shparguj

Ngrohni gjalpin dhe vajin në një tenxhere të madhe derisa të krijohet shkumë. Skuqini majat e shpargujve për disa minuta që të zbuten. Hiqini dhe lërini mënjanë. Shtoni qepët, kërcellin e shpargujve dhe hudhrën dhe gatuajeni për 5-10 minuta...

Linguine kremoze me salsiçe dhe rukola

Shtrydhni mishin e sallamit nga lëkurat, duke e ndarë në copa sa një kokërr rrushi. Ngrohni vajin në një tigan. Skuqini copat për rreth 8 minuta derisa të bëhen të arta. Ndërkohë gatuajmë makaronat dhe presim pjesën më të...

Krem stikash, receta super e shijshme italiane

Vini një tenxhere mesatare të mbushur me ujë për të zier dhe shtoni. I lëmë të ziejnë për 4 minuta më pas i kullojmë dhe i vendosim në një peshqir kuzhine të pastër. Palosni peshqirin dhe fërkoni stikat në...

Ëmbëlsirë me qershi, çokollatë të bardhë dhe arrë kokosi

Ngroheni furrën në 180 gradë. Shtroni një tavë 20 x 30 cm me letër pjekjeje. Në një tas të madh, përzieni kokosin e tharë, sheqerin, vezët, çokollatën e bardhë dhe qershitë derisa të bashkohen. Gatuajeni për 20 minuta derisa...