Kuskus me djathë feta dhe pjeshkë

Veshtiresia
E ehte
Koha gatimit
20 minuta
Sugjerohet për:
2 persona
Kalori:
3 pjeshkë të pjekura
35 g fara të përziera
3 lugë vaj uliri
150 g djathë feta
1 x 100 g pako kuskus me limon dhe hudhër

Qëroni pjeshkët dhe hiqini bërthamat.

Vendosini në një tavë pjekjeje me farat, copat e fetës dhe hidhni mbi 3 lugë gjelle vaj ulliri. Piqeni për 12-15 minuta në 200C.

Gatuani kuskusin duke ndjekur udhëzimet e paketimit.

Hidhni kuskusin me përzierjen e pjeshkës së pjekur dhe rregulloni sipas dëshirës me kripë përpara se ta shërbeni.

Komento