Arkiva e etiketave: feta

Kuskus me pjeshkë dhe djathë feta

Hiqni bërthamat dhe ndani në katërsh pjeshkët. Vendosini në një tavë pjekjeje me farat, copat e fetës dhe hidhni mbi to 3 lugë gjelle vaj ulliri. Piqini për 12-15 minuta në 200C. Gatuani kuskusin duke ndjekur udhëzimet e paketimit....

Kuskus me djathë feta dhe pjeshkë

Qëroni pjeshkët dhe hiqini bërthamat. Vendosini në një tavë pjekjeje me farat, copat e fetës dhe hidhni mbi 3 lugë gjelle vaj ulliri. Piqeni për 12-15 minuta në 200C. Gatuani kuskusin duke ndjekur udhëzimet e paketimit. Hidhni kuskusin me...

Djathë feta i bërë në shtëpi. Perfekt për recetat...

Në Greqi, djathi feta është një simbol i kuzhinës vendase. Gjendet në të gjitha restorantet, në taverna, në dyqane dhe gjithmonë prezent në shtëpitë e vendasve. Përgatitet nga bashkimi i qumështit të dhisë dhe deles dhe ka një shije...