Sugjerojmë:

Kuskus me pjeshkë dhe djathë feta

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
20 minuta
Sugjerohet për:
2 persona
Kalori:
3 pjeshkë të pjekura
35 g fara të përziera
150 g djathë feta
100 g kuskus me limon dhe hudhër

Hiqni bërthamat dhe ndani në katërsh pjeshkët. Vendosini në një tavë pjekjeje me farat, copat e fetës dhe hidhni mbi to 3 lugë gjelle vaj ulliri.

Piqini për 12-15 minuta në 200C.

Gatuani kuskusin duke ndjekur udhëzimet e paketimit.

Hidhni kuskusin mbi përzierjen e pjeshkës së pjekur dhe kriposeni sipas dëshirës përpara se ta shërbeni.

Komento