Darka

Supë me hithra dhe patate

1.Hithrat e lara dhe të pastruara mirë i përvëlojmë në ujë të vluar me pak kripë dhe i vemë menjëherë në ujë të ftohtë ose ujë me akull, për të ndërprerë zierjen e tyre dhe që të ngelet ngjyra...

Biftek me me karrota dhe patate për një super...

1.Në një tas të madh, bashkoni miellin me pak kripë dhe piper. 2.Shtoni mishin në miell, duke e përzier për të veshur secilën copë. 3.Në një tenxhere të madhe, ngrohni 2 lugë vaj perimesh në nxehtësi mesatare. Në grupe,...

Tosti me avokado dhe djathë dhie do të kthehet...

1.Lyeni fetat e bukës me salcën pesto. 2.Sipër i vendosni nga një gjethe spinaqi, mozzarella, 1 fetë avokado dhe djathin e dhisë. 3.Sipas dëshirës mund ta kaloni në toster për disa minuta. Ju bëftë mirë! Ruaj Recetën

Brusketa me patëllxhanë, i doni?

1.Lani mirë patëllxhanët dhe i prisni përgjysmë.2.I lyeni me vaj ulliri, kripë e piper.3.Në një toster, në furrë apo në skarë i vendosni për t’i pjekur përreth 10 minuta. I ktheni nga të dyja anët në mënyrë që të...

Sallatë e ftohtë me oriz. Kjo recetë thjesht duhet...

1.Pasi e kemi zierë orizin, e hedhim në një enë të madhe qelqi. 2.I shtojmë kastravecat turshi të prera në copa të vogla, vezët, majdanozin, kripën, piperin e zi dhe proshutën e pulës. Më pas i hedhin ajkën e...

Njihuni me recetën e famshme meksikane “Calabacitas”

Shtoni vaj ose gjalpë në tenxhere në nxehtësi mesatare. Pas rreth një minute, shtoni qepë, hudhër, kripë dhe piper. Lëreni të skuqet për 3 minuta. Kthejeni nxehtësinë në mesatare dhe shtoni misrin dhe specin jeshil. Lëreni të skuqet  10...

Për të gjithë familjen: Makarona në furrë me mish...

Mishi i grirë dhe qepa skuqen në gjalpë, shtohen domatet, kripa, piperi i zi dhe e gjitha kavardiset rreth 15 minuta. Gjatë kësaj kohe vlojmë në ujë me kripë makaronat, kullohen dhe u shtohet 2 lugë gjalpë i shkrirë,...

Speca të mbushur me bullgur dhe rrush të thatë

Pastroni specat nga farat. Rrushin e thatë e vendosni në ujë të ngrohtë  që të zbutet. Në një tas vendosni qepët të prera në kubikë shumë të vegjël duke u shtuar pak kripë dhe i shtypni me dorë. Shtoni...

Një recetë e thjeshtë për darkë, njoki lulelakre!

1. Ngroheni furrën në gradë C. 2.Ndani patatet dhe vendosini në një fletë pjekjeje. Piqni me kujdes për 45 minuta dhe kur patatet të jenë aq të ftohta sa të merren i kalojmë në një tas të madh. 3.Shtoni...