Darka

Krostatë me domate receta që duhet të provoni sot

1.Si fillimi përgatisim brumin: Në mikser përziejmë miellin, rozmarinën, gjalpin dhe kripën. 2.Shtojmë vezën dhe ujin dhe vazhdojmë i përziejmë derisa masa të bëhet homogjene. 3.E heqim nga mikseri dhe nëse nevojitet, e punojmë pak me dorë. 4.E mbështjellim...

Do e shijoni pa masë! Kjo është receta e...

1.Lajmë patatet dhe i vendosim për të zierë të plota për 25-30 minuta. Presim fileton e pulës në kubikë mesatar dhe me pak vaj i skuqim për 10-15 minuta. 2.I largojmë nga tigani. Në po atë tigan kaurdisim kërpudhat...

Fileto salmoni me sallatë jeshile dhe djathë pecorino

1.Së pari lini salmonin në temperaturën e dhomës 10 minuta para gatimit. 2.Ndërkohë, rrihni së bashku lëngun e limonit, 2 lugë vaj ulliri dhe 1/4 lugë çaji kripë në një tas të madh. 3.Shtoni sallatën dhe lëreni të qëndrojë...

Sallatë me fiq të pjekur dhe rukola

1.Për përgatitjen e salcës, mjafton të kombinoni të gjithë përbërësit në një enë dhe trazojini mirë. I lini për pak minuta mënjanë. 2.Ndërkohë në një tavë shtoni fiqtë e përgjysmuar së bashku me gjalpin dhe i fusni në furrë...

Tartë e kripur me brokoli dhe gjizë

PËRGATITJA E BRUMIT:1.Në një tas hedhim miellin dhe kripën, i përziejmë pak me dorë dhe më pas hapim një gropë të vogël në mes, ku do të hedhim ujin dhe vajin. 2.Përziejmë në fillim me pirun dhe më pas...

Gjoks pule i mbushur me djathë dhe proshutë, shija...

1.Në një tas të madh hidhni së bashku djathë krem, djathë çedar, qepët jeshile, hudhër, specin jeshil dhe marinojini me kripë dhe piper. 2.Bëni një xhep në anën e çdo cope gjoks pule. 3.Mishin e pulës mbusheni me përzierjen...

Njoki me spinaq, salçiçe dhe domate, receta që ju...

1.Hidhni vajin në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare. 2.Gatuani specin dhe qepën derisa të zbuten (rreth 3-4 minuta) dhe shtoni salçiçet e pulës. 3.Përdorni një shpatull për ta ndarë atë në copa të vogla ndërsa gatuhet. 4.Kur...

Tartë me perime, e thjeshtë dhe me super shije!

1.Ngrohni furrën në temperaturën 180 gradë. 2.Përziejmë përbërësit dhe formojmë brumin e tartës, e mbështjellim me plastmasë kuzhine dhe e vendosim të pushojë për rreth 1 orë. 3.Pasi të presim perimet në copa të vogla, rrahim vezët me qumështin,...

Sallatë e ftohtë me patëllxhanë dhe speca, shije për...

1.Vendosim një tenxhere në zjarr me ujë për të zierë. Grijmë majdanozin shumë hollë. 2.Qërojmë hudhrat dhe ato i grijmë imët. Specat i presim në shirita për së gjeri, qepën e presim në feta të holla sipër sallatës. 3.Patëllxhanët...