Arkiva e etiketave: pule

Kofsha pule të shijshme me xhinxher dhe hudhër

Bëni bashkë pulën, qepën, hudhrën, xhinxherin, salcën e sojës, lëngun dhe 1 lugë çaji piper në një qese plastike të madhe që mbyllet. Mbylleni dhe tundeni për të lyer pulën me marinadë. Lëreni në frigorifer 1 orë ose gjatë...

Për të lëpirë gishtat: Pulë me xhinxher dhe hudhër

Në një qese kuzhine me zinxhir, bëni bashkë pulën, xhinxherin, qepën, hudhrën, salcën e sojës, lëngun dhe 1 lugë ҫaji piper. Mbyllni dhe tundeni për të lyer pulën me marinadë. Lëreni në frigorifer 1 orë ose gjatë gjithë natës....

Kofsha pule për të lëpirë gishtat me vetëm 5...

Në një tas të madh, bëni bashkë sheqerin, hudhrën pluhur, piperin e kuq, 1 lugë gjelle kripë dhe ½ lugë ҫaji piper të zi. Trazojini dhe shtoni në tas kofshat e pulës duke u siguruar që të mbulohen me...

Gripi i shpendëve në Shqipëri: Nga kujdesi në gatimin...

Shqipëria së fundmi është përfshirë nga një valë e gripit të shpendëve H5N8 ku pas evidentimit të rasteve të para gjatë ditës së dielë, të hënën janë regjistruar me mijëra shpendë të ngordhur në pularitë e qytetit të Durrësit...

Kofsha pule në furrë të gatuara me kos dhe...

1.Ngrohni vajin në një tavë të madhe mbi nxehtësi të lartë. 2.Vendosni kofshat e pulës dhe lerini të piqen për 6 minuta ose deri sa të marrin ngjyrë kafe të artë, pastaj hiqini nga tava dhe vendosni mënjanë. 3.Shtoni...

Për të lëpirë gishtat: Pulë e pjekur me patate...

1.Ngrohni furrën në temperaturën 230 gradë C dhe vendosni brenda një tavë me letër kuzhine. 2.Në një enë të vogël, përzieni mustardën, trumzën, 1 lugë gjelle vaj, ¼ lugë çaji kripë dhe ¼ lugë çaji piper. 3.Shpërndajeni këtë përzierje...

Bamje me mish pule, një nga recetat më të...

1.Pulën pasi e keni pastruar, priteni në copa, krahët, kofshët dhe gjoksin në dy pjesë. 2.Në një tenxhere hidhni gjysmën e vajit të ullirit dhe hidhni qepën e prerë në kubik të vegjël. 3.Më pas shtoni dhe copat e...

Pulë me rrush: Receta e një pjate të dytë...

1.Pastroni dhe lani copat e pulës, vendosini në një enë dhe pastaj shtoni verën marsala dhe atë Sherry. Shtoni pak kripë, piper e majdanoz. 2.Lëreni mishin të marinohet për 2-3 orë. 3.Më pas vendosini copat në një tigan, shtoni...

Gjoks pule me kërpudha për një shije fantastike

Ngroheni furrën në 175 gradë C. Vendosni gjysmën e kërpudhave në një tigan dhe kaloni pulën në vezët e rrahura pastaj në thërrimet e bukës. Në tigan, shkrijeni gjalpin në nxehtësi mesatare. Vendosni pulën në tigan duke e kalaur...