Gjoks pule me agjinare në tigan

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
30 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
4 gjokse pule pa lëkurë dhe pa kocka
Kripë dhe piper i sapo bluar
3 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër
250 gr zemra agjinaresh të ngrira, të shkrira dhe të thara
1 qepë e kuqe e vogël, e prerë në feta
3 thelpinj hudhër, të prera hollë
1 lugë çaji rigon të tharë
3/4 filxhan lëng pule
1/4 filxhan ullinj pa bërthamë
1/4 filxhan majdanoz të freskët të grirë
1/4 filxhan djathë feta të grimcuar
1/4 filxhan speca të kuq të vegjël të konservuar, të prera në feta, plus 2 lugë çaji lëng nga kavanozi

Rrihni gjokset e pulës derisa të bëhen rreth 1 cm të trashë. I rregullojmë me kripë dhe piper. Nxehni 1 lugë gjelle vaj ulliri në një tigan të madh që nuk ngjit mbi nxehtësinë mesatare-të lartë. Shtoni pulën dhe gatuajeni, të patrazuar, derisa të marrë ngjyrë të artë në fund, 4 deri në 5 minuta; kthejeni dhe gatuajeni derisa ana tjetër të marrë ngjyrë të artë, edhe 2 deri në 3 minuta. Transferojini në një pjatë dhe lërini mënjanë.

    Fshijeni tiganin dhe kthejeni në nxehtësi mesatare-të lartë. Shtoni 2 lugët e mbetura të vajit të ullirit; kur të nxehet, shtoni zemrat e agjinares dhe qepën e kuqe dhe gatuajini të patrazuara derisa të marrin ngjyrë të artë, rreth 1 minutë. I rregullojmë me kripë dhe piper dhe vazhdojmë gatimin, duke i trazuar herë pas here, derisa perimet të zbuten, rreth 2 minuta të tjera. Shtoni hudhrën dhe rigonin dhe gatuajeni duke e trazuar për 30 sekonda.

    Kthejeni pulën në tigan dhe shtoni lëngun dhe ullinjtë. Lëreni të ziejë lehtë, mbulojeni dhe gatuajeni derisa pula të jetë gati, 4 deri në 6 minuta. Hidhni sipër majdanozin, djathin, specat dhe lëngun e tyre.

Komento