Arkiva e etiketave: mengjes

Koha më e mirë për të ngrënë mëngjesin, drekën...

Mëngjesi Koha më e mirë: 07:00-08:00 e mëngjesit Jo më vonë se ora: 10:00 Mbani mend se: Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, i cili i jep trurit dhe trupit tuaj energjitë e nevojshme para se të...

Nëse nuk doni të shtoni në peshë hiqni dorë...

Duhet të ndryshoni stilin tuaj të jetesës, duke përfshirë ushqimet që hani dhe mënyrën si. Kjo është rruga drejt një trupi të fortë dhe të shëndetshëm. Hani ngadalë dhe përtypu mirë Të ngrënit ngadalë dhe të përtypurit mirë do...

Vezë e pjekur në furrë me patate të ëmbël...

1.Ngrohni furrën në 180 gradë C. 2.Vendosni në një copë letre pergamene pataten e ëmbël në kubikë dhe marinojeni me vajin e ullirit, specin e tymosur dhe trumzën e thatë. Shtoni gjithashtu kripë dhe piper. 3.Bëni dy puse të...

Rosto me proshutë dhe djathë për mëngjes

1.Gatuani proshutën në një tigan deri sa të marrë ngjyrë kafe. 2.Shtoni qepët e bardha dhe të njoma dhe gatuajeni për 5 minuta. 3.Përziejeni me patate, djathë, hudhër, kripë dhe piper së bashku. 4.Në një tigan ngrohni gjalpë me...

Mëngjes me tërshërë, fara liri, kanellë dhe mollë

1.Në një tenxhere të vogël, hidhni ujë dhe kripë të vlojnë.2.Përzieni tërshëren dhe gatuajeni 5 minuta mbi nxehtësinë mesatare, duke e nxitur herë pas here.3.Bollgurin transferojeni në një tas dhe shtoni gjalpin, mjaltë, fara liri, kanellë dhe mollë.4.Shërbejeni menjëherë....

Pica të shpejta për mëngjes me spinaq, domate e...

1.Parangrohni furrën në 200 gradë celsius. 2.Merrni një tavë me madhësi mesatare dhe shtroni në të një letër pjekjeje. 3.Në një tas me madhësi mesatare kombinoni miellin, pluhurin pjekës, kripën dhe i përzieni mirë. 4.Shtoni kosin dhe i trazoni...

Tost-bagetë me pesto dhe majonezë për mëngjes super të...

1.Si fillim ndajeni bagetën në gjysmë për së gjati. 2.Kalojeni në toster të theket pak. 3.Përzieni peston dhe majonezën së bashku në një tas të vogël dhe lyeni bagetën me të. 4.Prijeni vezën në sa feta të dëshironi, por...