Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: biskota

Biskota klasike me gjalpë kikiriku

Në një tas bëni bashkë gjalpin, gjalpin e kikirikut, sheqernat dhe trazojini derisa të jetë fromuar një masë. Rrihni në të vezët. Në një tas tjetër sitni miellin, pluhurin pjekës, sodën e bukës dhe kripën. Përziejeni me miksin e...

Maamoul: Biskotat e Ramazanit të mbushura me hurma arabie

Për mbushjen:     Në një tenxhere të vogël mbi nxehtësinë mesatare-të ulët, bashkoni hurmat, ujin dhe kripën. Gatuani hurmat, duke i grirë dhe duke i trazuar derisa të bëhen pastë (rreth 3 minuta). Lëreni të ftohet. Për brumin:    ...

Biskotat me ҫokollatë më të mira që keni ngrënë...

Ngroheni furrën paraprakisht në 175 gradë. Përzieni bashkë në një enë gjalpin, sheqerin e bardhë dhe kaf derisa të shndërrohet në një masë. Shtoni vezët duke i rrahur njërën pas tjetrës dhe më pas shtoni vaniljen. Sodën e bukës...

Biskota me mollë dhe kanellë, receta për 15 minuta

1.Rrahim vezët me sheqer duke shtuar gjalpin e më pas fryrësin , kanellën dhe miellin.2.Brumin e bëjmë pak më të fortë se brumin e kekut dhe shtojmë mollët e prera në kubikë të vegjël.3.Me nje spatull i perziejmë mirë...

Biskota cantucci me lajthi. Receta për t’i përgatitur në...

Të shkëlqyera për në mëngjes, por edhe si një ëmbëlsirë në fund të një darke të shijshme apo për t’u shoqëruar me Vin Santo. Biskotat cantucci me lajthi janë një ëmbëlsirë e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi, thjesht...

Mëngjes i ëmbël me biskota gjalpi me rrush dhe...

1.Për të përgatitur biskotat me limoncell dhe rrush të thatë si fillim vendosim rrushin në ujë të zbutet për 15 minuta. 2.Më pas grini lëkurën e limonit, shtrydhini lëngun dhe lëreni mënjanë si lëkurën ashtu dhe lëngun. 3.Sitni miellin...

Biskota me vanilje dhe gjalpë që mëngjesi juaj të...

1.Parangrohni furrën në 200 gradë. 2.Në një tas përzieni gjalpin, sheqerin dhe kripën derisa të kombinohen mirë. Shtoni të verdhat e vezëve dhe vaniljen.Shtoni miellin, qumështin dhe e punoni mirë masën. 3.Merrni një tavë dhe shtroni një letër kuzhine....

Biskota me çokollatë dhe gjalpë kikiriku që s’kanë nevojë...

1.Në një grirëse ushqimesh hidhni tërshërën dhe kripën dhe grijini derisa të bëhen miell. Shtoni hurmat dhe grijini për rreth 30 sekonda. Shtoni gjalpin e kikirikut dhe procesojeni derisa të formohet brumi. 2.Filloni të formoni biskotat duke marrë nga...

Biskota të kripura me proshutë dhe vezë për mëngjes

1.Ngroheni furrën në 200 gradë C. 2.Vendosni biskotat në një tavë me fletë pjekje të lyer me vaj. 3.Futini në furrë të nxehur për 8 – 11 minuta ose deri sa të marrin ngjyrë kafe të artë. 4.Vendosni proshutën...