Kuzhinë mesdhetare

Gjoks pule me agjinare në tigan

Rrihni gjokset e pulës derisa të bëhen rreth 1 cm të trashë. I rregullojmë me kripë dhe piper. Nxehni 1 lugë gjelle vaj ulliri në një tigan të madh që nuk ngjit mbi nxehtësinë mesatare-të lartë. Shtoni pulën dhe...

Pasta kremoze me karkalec, hudhër dhe speca

Vini një tenxhere të madhe me ujë të kripur të ziejë. Shtoni makaronat dhe gatuajini sipas udhëzimeve të paketimit për al dente. Kullojini dhe lëreni mënjanë. Ndërkohë shkrini gjalpin në një tigan të madh në zjarr mesatar. Hidhni hudhrën,...

Karkaleca në gjalpë me hudhër

Grini hudhrën. Shpëlani karkalecat dhe thajini me letër kuzhine. Në një tas mesatar, përzieni karkalecat me hudhrën dhe kripën. Në një tigan të madh, ngrohni gjalpin në nxehtësi mesatare të lartë. Gatuani karkalecat për 1 deri në 2 minuta...

Musaka me pak yndyrë

Gatuani specat lehtësisht në një tigan të madh që nuk ngjit për rreth 5 minuta – uji i tyre duhet të ndalojë ngjitjen në tigan. Shtoni hudhrën dhe gatuajeni edhe për 1 minutë, më pas shtoni mishin e viçit,...

Omletë greke e shijshme me djathë dhie dhe shparguj

Ngrohni vajin e ullirit në një tigan të madh mbi nxehtësi mesatare; gatuajini shpargujt dhe specin e kuq deri sa perimet të fillojnë të zbuten, rreth 3 minuta. Shtoni domatet qershi, spinaqin, hudhrën, rigonin, borzilokun dhe kripën dhe vazhdoni...

Sallatë me fasule dhe troftë të aromatizuar me hudhër

Në një tigan në zjarr mesatar, bëni bashkë fasulet, lëkurën e  limonit, vajin e ullirit, kripën, hudhrën dhe koprën. Trazojeni vazhdimisht derisa hudhra të lëshojë aromën e vet për rreth 5 minuta. Transferojeni në pjatë dhe vendosini sipër copëzat...

Gjellë e shëndetshme me thjerrëza

Vendoseni vajin e ullirit në një tenxhere të madhe dhe vendoseni mbi nxehtësinë mesatare. Pasi të nxehet, shtoni qepën, karrotën, selinon dhe kripën dhe gatuajini derisa qepët të jenë të tejdukshme, afërsisht 6 deri në 7 minuta. Shtoni thjerrëzat,...

Humus i shijshëm me hudhra të pjekura

Ngroheni furrën në 200 gradë. Prisni rreth 1cm nga majat e kokës së hudhrave (mjaftueshëm për të ekspozuar majën e thelpinjve të hudhrës) dhe hiqni çdo shtresë të jashtme të lirshme lëvoreje.  Vendosni hudhrën me anën e prerë lart...

Sallatë me ton dh eangjinare, perfekte për të shoqëruar...

Në një tas të madh, përzieni koprën, angjinaret, vajin e ullirit, lëngun e limonit hudhrën dhe piperin e zi. Trazojini mirë së bashku dhe shtoni spinaqin, tonin dhe specin e kuq. Trazojini sërish dhe shërbejini. Ruaj Recetën