Pasta kremoze me karkalec, hudhër dhe speca

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
25 minuta
Sugjerohet për:
4-6 persona
Kalori:
Kripë
350 gr fetucine
3 lugë gjalpë pa kripë
3 thelpinj hudhër, të prera hollë
1 kavanoz speca të kuq, të kulluar dhe të prerë në shirita
1 lugë çaji paprika
2 gota pana
450 gr karkaleca të qëruar dhe të pastruar
1 1/2 filxhan parmigiano të grirë
1 lugë majdanoz i freskët, i grirë

Vini një tenxhere të madhe me ujë të kripur të ziejë. Shtoni makaronat dhe gatuajini sipas udhëzimeve të paketimit për al dente. Kullojini dhe lëreni mënjanë.

Ndërkohë shkrini gjalpin në një tigan të madh në zjarr mesatar. Hidhni hudhrën, specat e kuq dhe paprikën dhe gatuajeni, duke i përzier herë pas here, derisa specat të nxehen dhe gjalpi të jetë aromatik dhe i kuq, rreth 2 minuta. Shtoni panën dhe lëreni të ziejë. Ulni nxehtësinë në mesatare të ulët dhe ziejini, duke e përzier herë pas here, derisa të trashet pak, 3 deri në 4 minuta.

Shtoni karkalecat dhe ziejini derisa të jenë të forta dhe të gatuhen, rreth 5 minuta. Shtoni makaronat e gatuara, parmigiano-n dhe 1 lugë çaji kripë dhe trazojini derisa të mbulohen mirë. Spërkateni me majdanoz.

Komento