Arkiva e etiketave: pasta

Pasta të ftohta me pjepër, djathra dhe erëza

Keni menduar t’i integroni ndonjëherë frutat në një pjatë të parë? Ndoshta keni provuar mollët, portokajt, dardhët, por ndoshta jo pjeprin në një pjatë pastash. Sot është momenti i duhur për t’u dhënë shije pastave të ftohta me pjepër,...

Makarona me sallam pikant dhe salcë domatesh

Përbërësit: -pako makarona të shkurtra -salcë me erëza -1 qepë e grirë imët -1 thelpi hudhër -Vaj ulliri -1 spec i kuq -200 gr sallam pikant -Kripë -Piper -Majdanoz -100 gr djathë parmixhano të grirë Përgatitja: 1.Në një tenxhere...

Sallatë vere me bazë pastat

Një pjatë klasike e stinës së nxehtë. Një pjatë e parë e mirë edhe nëse përgatitet një ditë më parë. Sallata verore me pasta të ftohta është e shijshme, e thjeshtë për t’u përgatitur dhe e shëndetshme nga ana...

Sphagetti + djathë + piper=Më e thjeshta është më...

Një pjatë tipike, klasike dhe e pavdekshme e kuzhinës romane. Përbërësit e saj e bëjnë perfekte këtë pjatë edhe kur keni pak minuta kohë në dizpocion për t’i gatuar. Përbërësit: 400 gram spaghetti 200 gram djathë pekorino romano piper...

Si të bëni në shtëpi pasta me vetëm 2...

1.Hidhni mocarela në një enë dhe futeni në mikrovalë për 1-2 minuta, derisa të shkrihet. 2.Lëreni mocarelan të ftohet për 30 sekonda. 3.Hidhni tek mocarela butësisht i të verdhën e vezës. 4.Përzijini deri sa të krijohet një masë brumi...

Pjata që duhet të provoni sot janë këto pasta...

1.Grini 3 thelpinj hudhër. 2.Në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare, ngrohni 3 lugë çaji vaj ulliri. 3.Shtoni thërrimet e bukës, hudhrën e grirë, specin e kuq dhe dhe kripën. 4.Gatuajini deri sa thërrimet të marrin ngjyrë të...

Si të përgatisni pasta me arra e majdanoz

1.Merrni makaronat dhe vërini të ziejnë në tenxhere për 10-12 min. 2.Ndërkohë merrni arrat dhe vërini në tigan të skuqen për 5 minuta, duke i përzier gjatë gjithë kohës. 3.Hiqni makaronat nga tenxherja dhe kullojini. 4.Në tenxhere shtoni vaj...

Sot duhet të provoni pastat Jambalaya nga kuzhina franceze

Nxehni vajin mbi nxehtësinë e mesme në një enë të madhe me mure të thellë.Shtoni mishin e pulës dhe gatuajeni deri sa të marrë ngjyrë.Shtoni përbërësit e mbetur me përjashtim të karkalecave dhe majdanozit.Vërini të ziejnë duke i nxitur...

Pasta me salcë kërpudhash dhe tahini, një super kombinim...

1.Gatuani makaronat sipas udhëzimeve të paketës. 2.Ndërkohë, gatuani hudhrat në një tigan me pak vaj mbi nxehtësi të mesme për dy minuta, duke e trazuar herë pas here. 3.Shtoni kërpudhat dhe tamarin ose salcën e sojës dhe gatuajeni edhe...