Sugjerojmë:

Qofte me kunguj të njomë

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
10 minuta
Sugjerohet për:
2 persona
Kalori:
2 kunguj të njomë, të grirë
2 lugë gjelle miell që fryhet vetë
25 gr parmigiano i grirë hollë
1 lugë gjelle vaj ulliri

Në një enë bashkojmë kungujt e grirë, miellin dhe parmigiano-n. Formoni topa në madhësinë e arrës, më pas rrafshojini.

Nxehni një tigan që nuk ngjit në zjarr mesatar dhe shtoni vajin. Skuqini për 2-3 minuta nga secila anë derisa të marrin ngjyrë kafe të artë.

Komento