Bërxollla në tavë me qiqra, gogozhare dhe rozmarinë

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
30 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
4 bërxolla derri
1/4 filxhan vaj ulliri ekstra të virgjër
1 lugë çaji rozmarinë të freskët të grirë imët, plus 2 degëza
1 lugë çaji lëkure limoni të grirë imët
Kripë dhe piper i sapo bluar
1 kanaçe qiqra, të kulluara dhe të shpëlara
6 thelpinj hudhër, të grira
1/2 filxhan speca gogozhare të prerë në feta
1/3 filxhan lëng pule
Majdanoz i freskët i grirë, për dekor

Ngrohni paraprakisht grilën. Hidhni bërxollat ​​e derrit me 1 lugë gjelle vaj ulliri, rozmarinën e grirë dhe lëkurën e limonit të grirë në një tavë duke i trazuar; rregullojini me kripë dhe piper.

 Hidhni qiqrat, hudhrat, gogozharet dhe degët e rozmarinës me 3 lugët e mbetura të vajit të ullirit, 1/2 lugë çaji kripë dhe piper. Shpërndajini rreth bërxollave të derrit. Lëngun e pulës e hedhim mbi masën e qiqrave.

 Piqini, duke e trazuar përzierjen e qiqrave një herë dhe duke e rrotulluar tavën e pjekjes një herë, , 10 deri në 12 minuta. Spërkateni me majdanoz.

Komento