Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: derri

Tavë me patate, bërxolla derri me rozmarinë

Ngroheni furrën në 180C. Lani patatet, por mos u shqetësoni t’i qëroni. Pritini në feta të trasha më pas gatuajeni në ujë të vluar për 6-8 minuta derisa pothuajse të zbuten; kullojini. Pritini domatet në të njëjtën trashësi. Prisni...

Bërxollla në tavë me qiqra, gogozhare dhe rozmarinë

Ngrohni paraprakisht grilën. Hidhni bërxollat ​​e derrit me 1 lugë gjelle vaj ulliri, rozmarinën e grirë dhe lëkurën e limonit të grirë në një tavë duke i trazuar; rregullojini me kripë dhe piper.  Hidhni qiqrat, hudhrat, gogozharet dhe degët...