Sugjerojmë:

Tortellini me djathë dhe arra

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
20 minuta
Sugjerohet për:
3 persona
Kalori:
1 pako tortelini me djathë
1/2 filxhan gjalpë, i prerë në kubikë
1/2 filxhan majdanoz të freskët të grirë
1/3 filxhan arra të grira, të pjekura
1/4 filxhan djathë parmigiano të grirë
Piper i bluar trashë për shije

Gatuani tortellinit sipas udhëzimeve të paketimit në një tenxhere me ujë pak të kripur; kullojini dhe mbajini të ngrohta.

Në të njëjtën tenxhere shkrini gjalpin.

Përziejini tortellinit, majdanozin dhe arrat; trazojeni përierjen që të gjitha tortellinit të marrin shije. Spërkateni me djathë parmigiano dhe piper.

Komento