Arkiva e etiketave: arra

Fusilli me pesto arrash dhe pekorino

Vendosni rigonin, arrat, pekorinon, hudhrën, lëngun e limonit dhe tre të katërtat e borzilokut në një përpunues ushqimi dhe procesojini derisa të grihet imët. Me motorin në punë, shtoni vaj në një rrjedhë të hollë dhe të qëndrueshme derisa...

Tortellini me djathë dhe arra

Gatuani tortellinit sipas udhëzimeve të paketimit në një tenxhere me ujë pak të kripur; kullojini dhe mbajini të ngrohta. Në të njëjtën tenxhere shkrini gjalpin. Përziejini tortellinit, majdanozin dhe arrat; trazojeni përierjen që të gjitha tortellinit të marrin shije....

Djathë furre me fiq të thatë, arra e mjaltë...

Për një antipastë të thjeshtë dhe një aperitiv të shpejtë, djathi Brie i pjekur në furrë me arra, fiq të thatë, boronica të kuqe e mjaltë është receta e duhur. Mjalti me djathin është një kombinim klasik dhe shumë...

Arrat, një burim i vërtetë vlerash për shëndetin

Arrat janë frutat, të cilat ju ndihmojnë kundër anemisë, tek impotenca, te problemet e gjëndrës tiroide, tek ulcera e stomakut. Arrat janë burim i vërtetë i shëndetit, plot antioksidues dhe materiale ushqyese. Nga kjo pemë ushqyese mund të bëni...

Kek akulli me bazë ananasin, përfekt për ditët e...

Fillimisht qëroni ananasin dhe priteni në katrorë të vegjël. Në një tas trazoni ananasin me qumështin e kondensuar dhe kremin e djathit. Vendoseni në enët ku do ta servirni duke e pudrosur me arra të thërrmuara. Lëreni në frigorifer...

Sallata me domate qershi dhe borzilok që ka veti...

Sallatat bëjnë pjesë tek pjatat më të shëndetshme në planet. Të përgatitura me përbërës të freskët dhe ‘dressings’ e duhura, ato e furnizojnë trupin me vitamina, minerale, fibra dietike, antioksidantë dhe enzima bimore. Kjo sallatë ka veti shëruese dhe...

Krepa me mjaltë dhe arra, do t’i hani me...

1.Si fillim marrim vezët dhe i hedhim në një tas dhe sipër u shtojmë kripë.2.Fillojmë i rrahim vezët, ndërkohë shtojmë qumështin.3.Pasi i kemi rrahur mirë shtojmë vaj dhe miell dhe vazhdojmë i përziejmë deri sa krijohet një masë brumi.4.Marrim...

Tortë me çokollatë, arra e mjaltë

Me origjinë mesjetare, kjo tortë është një ëmbëlsirë tipike e traditës së Modenës dhe përgatitet sidomos në periudhën e festave të fundvitit, por shijon njësoj në çdo lloj feste apo dite kur keni dëshirë për diçka të ëmbël. Përbërës...