Sugjerojmë:

Dietë

A janë smoothie-t me fruta vërtet të shëndetshme? Ja...

Edhe nëse nuk jeni ndonjë fans i madh i smoothie-ve me fruta, me siguri do ta keni provuar një të tillë ose të paktën ua kanë zënë sytë në ndonjë menu lokali. Në pamje të parë, ato duken super...

Nëse akoma nuk e dinit, tashmë mund të dobësoheni...

Benefitet e kafes i kemi përrmendur disa herë, por nëse akoma nuk i dini po j’ua themi prapë… Kafja është e mirë për disa arsye, ndër të cilat: 1. Ju ndihmon të jetoni më gjatë… 2. Ndihmon në zvogëlimin...

Lista e ushqimeve të domosdoshme që do t’ju ndihmojë...

Ndoshta gjatë këtyre javëve të fundit jeni lodhur nga nxehtësia dhe madje dhe plazhi mund të mos ju duket më aq tërheqës. Por mos harroni diçka: me vjeshtën vijnë dhe virozat! Ndaj për t’i bërë ballë gripit dhe ftohjes,...

I dashuroni akulloret? Tashmë keni disa arsye më shumë...

Akullorja është një ndër ëmbëlsirat që na tundon gjithmonë, por kur shkojmë ndërmend kilogramët e tepër gjithmonë stepemi para saj. Por tashmë ne po ju japim një lajm të mirë që ju mund të konsumoni akullore dhe të mos...

Dietën e Katy Perry-t mund ta ndjekin të gjithë...

Si çdo personazh publikë, edhe Katy Perry ndjek një dietë për të mbajtur fizikun e saj në formë dhe për të qenë gjithmonë energjike. Ajo ndjek Dietën e Pesë Faktorëve, e cila përmban pesë vakte të vogla ushqimesh në...

3 mënyra të shëndetshme për ta gatuar argjinaren në...

Argjinarja mund të duket një bimë e frikshme për tu gatuar nga ju në shtëpi, por në të vërtetë përgatitja e saj është unike dhe nuk është aq e vështirë sa e mendoni. Ajo është shumë e pasur me...

Për të gjithë që ju pyesni: Ja si duken...

Ushqimet që konsumojmë përmbajnë kalori të ndryshme, ndaj të bazë të tyre këshillohet dhe sasia e konsumimit. Një studim i fundit dëshmoi se si duken 200 kalori në ushqimet e ndryshme që ne i konsumojmë çdo ditë. Sipas këtij...