Arkiva e etiketave: perime

Wurstel me brokoli. Receta e një pjate të shijshme...

Kombinimi i wurstel me brokolin është vërtet i shkëlqyer pasi ëmbëlsia dhe butësia e perimeve të kësaj recetë kombinohet në mënyrë perfekte me shijen e vendosur të wurstel. Është një recetë e thjeshtë për t’u përgatitur, përbërësit janë pak...

Sfera të shijshme me rikota e karota

Antipastë e shijshme me prezantim të këndshëm dhe të gjallë, këto sfera prej djathi të freskët e proshute të dekoruara me perime të gjalla janë ideale për t’u servirur në tryezë dhe për të startuar një drekë feste. Janë...

Thjerrëza me perime dhe fruta të thata

Kjo është një lloj pjate ideale kur s’keni shumë kohë të gatuani, e lehtë, e shijshme dhe plot nutrientë. Le të shohim së bashku si përgaitet: Përbërësit: 400 gr thjerrëza 1 spec i kuq djegës 1 qepë e kuqe...

Pulë me birrë: një recetë që duhet provuar

Mund të duket e çuditshme, por pula me birrë nuk është recetë alkoolike, pasi alkooli avullon gjatë gatimit. Kështu që kjo recetë është e përshtatshme si për fëmijët, ashtu edhe të rriturit. Është një pjatë e re që do...