Arkiva e etiketave: perime

Pazaret e muajit prill: Çfarë të fusim në shportë?

Prilli është muaji që shënon ardhjen e plotë të pranverës. Bimësia rilind plotësisht dhe fillojnë të piqen frutat e perime t e para. Ushqimet në kalendar shtohen duke ofruar shije më të freskëta e më të mira, të përshtatshme...

Të zbukurojmë shtëpinë me fruta e perime. 5 ide

Një prej mënyrave më të thjeshta dhe më ekonomike për të dekoruar shtëpinë është përdorimi i frutave dhe perimeve. Nëse i hamë, na japin vitalitet, mirëqenie dhe energji. Por frutat dhe perimet, me gjithë paletën e ngjyrave që natyra...

‘Shkopinj’ perimesh me salca të bëra në shtëpi. Antipastat...

Shumë të shijshëm, shkopinjtë e perimeve janë një recetë e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur dhe për të realizuar një antipastë të shëndetshme. Perfekte për ata që ndjekin një dietë vegjetariane ose vegane, shkopinjtë e perimeve janë...