Arkiva e etiketave: embelsira

Ëmbëlsirë e thjeshtë me gjalpë kikiriku dhe reҫel

Ngrohni furrën në 180gradë. Lyejeni me gjalpë dhe mbuloni bazën dhe anët e një tave katrore 20 cm me letër kuzhine për pjekje. Vendosni 3 lugë gjalpë kikiriku dhe reçelin në enë të vogla të ndara dhe lërini mënjanë....

Tortë në filxhan me ҫokollatë dhe karamel, gati për...

Në një filxhan të madh të sigurt për në mikrovalë, hidhni miellin, sheqerin, kakaon, kikirikat,pluhurin pjekës dhe kripën. Përziejini mirë me një pirun. Shtoni qumështin, vajin, vaniljen dhe trazojini derisa të jetë krijuar një masë e njëtrajtshme. Shtoni copëzat...

Toptha çokollate me bajame dhe hurma arabie

1.Vendosni të gjithë përbërësit në një procesor ushqimi dhe përpunojeni për 2-3 minuta, ose derisa të formohet një top brumë ngjitës. 2.Ndajeni brumin në toptha të vegjël dhe pudroseni me kakao në të gjitha anët. 3.Ruajini në një enë...

Cramique: Receta tipike e ëmbëlsirës belge në variantin me...

Cramique është një bukë e ëmbël, e butë, që vjen nga Belgjika. E thjeshtë për t’u përgatitur, kombinohet shumë mirë me copat e çokollatës. Përbërësit: 400 gr miell manitoba (ose gjysmë miell mantioba dhe gjysmë miell tjetër) 150 ml...

Ëmbëlsira me gliko qershie

Brioshët e mëngjesit mund të provojmë t’i zëvendësojmë fare mirë me këto ëmbëlsira të shijshme, mbushja e të cilave zakonisht është me krem pastiçerie, por tani që është kohë qershish, mbushja gjithashtu me glikonë e këtyre frutave do të...

Ëmbëlsirë me agrume dhe erëza për ditët festive

1.Përzieni frutat e thata, bajame, lëvoret e thara, karrotat dhe liker portokalli në një tas të madh përzierës. 2.Mbulojeni dhe lëreni tasin ashtu gjithë natën. 3.Miksoni të gjithë përbërësit e thatë së bashku, pastaj shtoni në përzierje frutat e...

Një recetë fantastike në këtë prag festash me ftonj

1.Pastrojmë ftonjtë mirë, i presim në gjysmë dhe iu heqim pjesën e fortë të brendshme.2.Presim pakëz fare me thikë pjesën e pasme që të rrinë drejt vendosur mbrapsht dhe i bëjmë vrima të vogla në sipërfaqje në mënyrë që...

“Kulfi”, receta ‘cool’ që vjen nga India e largët,...

Të gjithë të apasionuarit pas gastronomisë po flasin për ‘Kulfi’. Është një ëmbëlsirë tipike indiane, antike, e butë,kremoze, e freskët. Ah, edhe shumë e thjeshtë për t’u përgatitur. E ka origjinën që 500 vite më parë dhe ishte e...

Zupa në shtëpi: Më thjeshtë se kaq nuk mund...

Në fundin e tasave të zupave formoni një shtresë me biskota të thërrmuara. Në një tenxhere ku keni vendosur për të zierë qumështin, shtoni të verdhat e vezëve që i keni rrahur më parë me sheqer dhe niseshte. E...