Sa kohë ke ?

Torta me 4 përbërës që nuk ka nevojë për...

1.Kosin, mjaltin dhe kakaon hidheni në një enë dhe përziejini. 2.Shtroni letrën e pjekjes në një tepsi dhe hidhni masën. 3.Bananen e prerë në copa të vogla, vendoseni sipër masës.Shtoji arra nëse dëshironi. 4.Tortën vendoseni në frigorifer për rreth...

Supë e ftohtë me mango dhe xhinxher, do e...

1.Pastrojini mirë të gjithë përbërësit. 2.Grijini dhe futini në blendër të gjithë përbërësit. 3.Pasi të jetë formuar një krem hiqeni nga blenderi. 4.Futeni masën e fituar në frigorifer para se ta shërbeni. 5.Lereni pak kohë dhe shumë shpejt do...

Vezë me gjalpë dhe speca të kuq për të...

Gatuani 2 vezë të mëdha në një tigan me gjalpë të shkrirë. Shtoni kripë dhe piper dhe hidhini mbi një pjatë me 1 lugë gjelle pesto, 1 qepë të grirë, gogozhare dhe 1 lugë gjelle djathë parmixhano. Ruaj Recetën

Supë me perime, e duhura për një verë të...

1.Për të përgatitur këtë supë si fillim lani mirë të gjitha perimet. 2.Merrini me radhë, një nga një të gjitha perimet (kungullin, kungulleshkën, lulelakrën, preshin, pataten, domaten, karrotën, hudhrën dhe qepët e njoma). Pastrojini dhe pritini në kubikë të...

Do të bëhet e preferuara juaj: Sallatë me ton...

1.Grijmë imët qepët dhe e përziejmë të gjitha perimet e ziera në tas, e rregullojmë shijen me kripë, piper dhe vaj ulliri. 2.E vendosim të ftohet në frigorifer dhe e shijojmë të freskët. Ruaj Recetën

Si të përgatisim në shtëpi tortën e famshme Cipriani,...

Për të realizuar 2 pandispanja përsërisni të njëjtën recetë dy herë pra dyfishoni përbërësit. Pas pjekjes pandispanjën e lemë të ftohet dhe pastaj e presim. Pandispanja do të regjet me sherbet. Për sherbetin ju nevojitet : -500 ml ujë...

Salcë e shpejtë kungujsh për të shoqëruar vaktet tuaja

Marrim kungujt, i lajmë , i presim në rrathë dhe më pas i skuqim. Në një enë hedhim kosin, e hollojmë pak me ujë, hedhim hudhrat e grira hollë dhe kripën. Më pas hedhim kungujt e skuqur, i përziejmë...

Tavë e lehtë dhe plot shije me ullinj dhe...

Pastroni kërcellin e bimëve duke i zhytur në një tas me ujë dhe një gjysmë limoni të shtrydhur pjesërisht. Pritini në copa dhe ziejini në ujë të kripur dhe me një gjysmë limoni, për 20 minuta. Përzieni galetën me...