Pije

Smoothie e pasdites me lakër të kuqe dhe boronica....

1.Lakra e kuqe pastrohet mirë dhe pritet imët. 2.Më pas me gjithë përbërësit e tjerë bashkohen në një blender dhe trazohen për disa sekonda. 3.Sapo të keni krijuar një masë homogjene e shërbeni nëpër gota dhe shijojeni. Kjo smoothie...

Lëng me banane dhe hurma arabe për të pasur...

Mjaftojnë pak përbërës të thjeshtë për t’u karikuar në mënyrë natyrale me energji. Pa sheqer, por shumë i ëmbël dhe i shijshëm, ky lëng ka përbërës kryesor bananen dhe hurmat arabe. Është i përshtatshëm edhe për fëmijët, i shijshëm...

Smoothie i mëngjesit me qumësht, banane dhe kakao

1.Përgatitja e smoothie-t është shumë e thjeshtë. 2.Mjafton t’i kombinoni të gjithë përbërësit në një blender dhe t’i trazoni për disa sekonda. 3.I shtoni edhe disa kuba akulli gjatë përzierjes. Shërbejeni nëpër gota dhe shijojeni! Ruaj Recetën

E shijshme dhe natyralisht e ëmbël, e tillë është...

1.Përgatitja e kësaj smoothie është shumë e thjeshtë. 2.Mjafton të kombinoni të gjithë përbërësit në një blender dhe t’i përzieni derisa të krijohet një masë homogjene. 3.Shërbejeni nëpër gota dhe shijojeni! Ruaj Recetën

Një smoothie me avokado. E mirë për sytë, zemrën...

Kur vjen puna tek shëndeti, avokadot renditen në krye si “superushqime”. Avokadot janë te pasura plot me elementë të shëndetshëm, duke përfshirë këtu vitaminat B, C, K dhe shumë të tjera. Studimet kanë treguar se avokado mund të përmirësojë...

2 receta për ujin detoks. Cila është e preferuara...

Për ujin detoks kemi folur edhe herë të tjera këtu në Neps.al Ai përgatitet shpejt dhe ka shumë veti të mira, veçanërisht që ju hidraton  duke larguar njëkohësisht toksinat e dëmshme nga trupi juaj. Më poshtë keni dy receta...