Dietë

5 strategji të thjeshta dhe të testuara që ju...

Është e sigurt që ushqimi do t’ju shijonte më shumë duke ngrënë para televizorit dhe duke parë diçka argëtuese, por nëse doni të humbisni peshë duhet të siguroheni të jeni të përqendruar vetëm tek ushqimi gjatë kohës që hani....

Ke ndjesinë e fryrjes pas ushqimit? Ja si t’i...

Ndjesia e fryrjes pasi kemi mbaruar së ngrëni është një problem që shqetëson shumë njerëz.  Përpara se të kërkoni përgjigjen në testet “mrekullibërëse” të intolerancës duhet të pyesni veten: Mos po hani shpejt? Nëse po, kjo është arsyeja. Mos...

4 ushqimet që duhet t’i hash pas palestre

Pas ushtrimeve duhet që të zëvendësoni energjitë që harxhuat. Për këtë arsye duhet që të konsumoni ushqimet e duhura. Vezë Një vezë ka vetëm 70 kalori, por ama është e pasur me protetina që janë aq të nevojshme për...

Si të planifikoni një dietë ushqimore të shëndetshme pa...

Një plan ushqimi i shëndetshëm i jep trupit tuaj ushqyesit që i nevojiten çdo ditë duke qëndruar brenda qëllimit tuaj të përditshëm të kalorive për humbjen e peshës. Një plan i shëndetshëm ushqim  gjithashtu do të ulë rrezikun për...

Ushqimet që na dobësojnë dhe na mbajnë të ngopur

Gjatë verës të gjithë kemi sikletin se si do të vishemi me rroba banjo kur ende nuk jemi gati pasi kilogramët e tepër janë mëse të dukshëm. Në këto momente na kap akthi dhe të gjithë mendojmë se si...

Dieta me spec djegës që shkrin dhjamin dhe rregullon...

Ky lëng i shëndetshëm me përbës natyralë për një periudhë të caktuar kohore mund t’ju shkrijë dhjamin e tepërt. Ndikon që të keni edhe punë më të përshpejtuar të metabolizmit tuaj, por në anën tjetër do të keni edhe...

Penne me salcë toni dhe ullinjsh

1.Në një tenxhere, hidhni ujin me kripë dhe lëreni të ziejë. 2.Gatuani në të makaronat për 1 minutë më pak se ç’thonë udhëzimet mbi paketim. 3. Kullullojini, duke ruajtur një gotë nga uji dhe makaronat lërini në kullesë. 4.Në...

6 këshilla të rëndësishme se si të ushqeheni kur...

Mënyra se si ne ushqehemi ndikon jashtëzakonisht shumë në shëndetin, por edhe në pamjen  tonë. Për këtë arsye duhet t’i kushtojmë rëndësi çdo gjëje që ne fusim në organizmin tonë. Mirëpo kur jemi me pushime të gjithë ne abuzojmë...

Detoksiko trupin dhe humb disa kile më shumë me...

E vetmja gjë që duhet të merrni në konsideratë është se dieta e mollës është shumë strikte dhe nuk këshillohet të zgjatet shumë. Është menduar të zgjasë 5 ditë dhe ditën e parë mund të ndjeni mungesë energjie. Por...