DIETË

Ka shije të shkëlqyer, humb edhe kile. Mos e lini pa provuar ujin detoks me kastravec!

Uji detoks është i shkëlqyer për të humbur në peshë, sepse në thelb ajo që bën është thjesht konsumoni i lartë i ujit. Kombinuar me ushqimet me zero kalori, je në rrugën e duhur për të patur një trup të bukur këtë verë.

Uji detoks ju ndihmon edhe për një tretje të mirë. Ka shije të shkëlqyer, humb edhe kile.

Ja receta e ujit detoks që ne ju prezantojmë sot: 

 • 1 litër ujë
 • 1 kastravec
 • 1 limon
 • 6-7 gjethe menteje

slim down detox water

Udhëzime: 

 • Merrni një kanë me ujë dhe vendosni në të kastravecin e prerë në feta-feta.
 • Shtoni gjethet e mentes, fetat e limonit dhe e lini përreth dy orë.
 • Pas kësaj mund ta konsumoni vazhdimisht ujin dhe do të shikoni që stomaku juaj “do të ndihet më mirë”./neps.al 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  oprolevorter
  03/07/2019 at 8:35 pm

  Of course, what a magnificent site and informative posts, I will bookmark your site.Best Regards!

 • Leave a Reply