Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: kastravec

Gazpacho e gjelbër me kastravec dhe nenexhik

Në një përpunues ushqimi ose blender, përzieni të gjithë përbërësit, duke rezervuar gjysmën e nenexhikut dhe kosit. Shtoni pak uthull shtesë, Tabasko dhe erëza për shije, më pas shtoni pak ujë nëse ju pëlqen më i hollë. Ftoheni, më...

Sallata greke. Si ta përgatisim në versionin autentik të...

Me bazë kastravecësh, specash, qepësh të kuqe, ullinjsh, kaperi e djathë feta, sallata greke është një pjatë e shëndetshme perfekte për të shoqëruar një pjatë të dytë, ideale edhe si pjatë unike sidomos gjatë verës, e shoqëruar me brusketa....

Kimikatet e shampos po ju shkatërrojnë flokët? 4 ide...

Trendet e fundit të flokëve po ‘ulërasin’: ju mund t’i lani flokët edhe pa shampo dhe përsëri të keni një rezultat perfekt. Megjithatë, larja e flokëve pa shampo nuk është thjesht një modë, për sa kohë orientimi drejt ekologjikes...

Ka shije të shkëlqyer, humb edhe kile. Mos e...

Uji detoks është i shkëlqyer për të humbur në peshë, sepse në thelb ajo që bën është thjesht konsumoni i lartë i ujit. Kombinuar me ushqimet me zero kalori, je në rrugën e duhur për të patur një trup...

Sallatë me pak përbërës, por me shumë shije

E lehtë, e asimilueshme dhe e shëndetshme, por në të njëjtën kohë super e shijshme…kjo sallatë duhet provuar sa më shpejt! Përbërësit për 4 persona: 300 gram gjoks pule 2 karota 300 gram sallatë mikse (marule, spinaq, etj) 5...

Tartar me avokado, domate e kastraveca. Një botox i...

Le ta nisim me benefitet që i dhuron shëndetit tuaj për shkak të magnezit, kaliumit dhe fibrave që përmban. Një mënyrë gjithashtu speciale për të shijuar avokadon, një pjatë verore që shoqërohet me një sallatë ose me pak djathë...

10 ushqime të shëndetshme vere për humbje të sigurt...

Kur jashtë është nxehtë, mund të jetë shumë tunduese për ju të uleni pranë pishinës me një pije të ftohtë freskuese. Edhe nëse nuk jeni aq të uritur gjatë muajve të nxehtë të verës, mos i neglizhoni vaktet që...

Nga lëkura e pastër deri tek humbja e peshës,...

Të pirit ujë sa më shumë ju ndihmon të pastroni trupin, të nxirrni jashtë toksinat e dëmshme, ju jep energji dhe madje ju ndihmon të humbni në peshë. Më poshtë po ju tregojmë 4 kombinime efikase për qëllime të...

Sallatë e stinës me kastravec dhe rrepka

Lani dhe grijini hollë kastravecin dhe rrepkën. Vendoseni në një tas të madh. Shtoni koprën. Kombinoni përbërësit e veshjes së sallatës dhe përzieni mirë. Derdhni salcën mbi sallatë dhe përzieni mirë. Marinojeni për 5-10 minuta para se ta shërbeni....