Dietë

Dieta e famshme me vezë. Ja çfarë duhet të...

Dieta e vezëve është me të vërtetë e dobishme nëse ndiqni të gjitha rregullat e nevojshme. Vezët përmbajnë proteina të cilat janë shumë të rëndësishme për lëkurën, thonjtë dhe flokët. Ekzistojnë 2 lloje të dietave me vezë, shumë të...

10 ushqimet më popullore që përmbajnë vetëm 100 kcal!

Disa ushqime të shëndetshme në të vërtetë mund të kenë më shumë kalori sesa e prisnit! Pra, pavarësisht sesa shumë mund të punoni në palestër, nuk do të humbni peshë. Kjo për shkak se kontrolli i porcionit është një...

Nëse doni të dobësoheni, nuk keni pse hiqni dorë...

Kur jemi duke u përpjekur që të biem në peshë, shumica prej nesh menjëherë ndërpresin së ngrëni çokollatën, djathin dhe nuk pinë verë. Por një shkencëtar thotë se, nëse duam të dobësohemi nuk është e nevojshme të heqim dorë...

Dieta e Tirodides. Si funksionon?

Çfarë nënkuptohet me dietën e Tiroides dhe në çfarë konsiston ajo ekzaktësisht? Në këtë artikull do të gjeni gjithçka që duhet të dini për këtë dietë të veçanta: nga shkaqet që sjellin probleme të lidhura me tiroiden, tek metodat...

8 mënyra efikase për mos t’i rikuperuar kilogramët e...

Ti mund t’i humbësh kilet e tepërta dhe njëkohësisht mos t’i rikuperosh ato. Shumë mendojnë se kjo e fundit është e pamundur, por në fakt nuk është e vërtetë. Për këtë mjafton që disa zakone të thjeshta t’i kthejmë...

Hidratoni trupin me recetën e ujit detoks. Gati brenda...

1.Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni sheqerin dhe sapo të jetë shkrirë i gjithi, fikeni zjarrin.2.Shurupin e përgatitur e vendosni në frigorifer për disa minuta.3.Në një blender shtoni kastravecat e prerë në kubik dhe i trazoni për...

5 strategji të thjeshta dhe të testuara që ju...

Është e sigurt që ushqimi do t’ju shijonte më shumë duke ngrënë para televizorit dhe duke parë diçka argëtuese, por nëse doni të humbisni peshë duhet të siguroheni të jeni të përqendruar vetëm tek ushqimi gjatë kohës që hani....

Jemi me fat që jemi në Mesdhe. 7 arsye...

Një dietë e cila është e pasur në fruta dhe perime, yndyrna të shëndetshme dhe drithëra mund të zvogëlojë riskun për disa probleme shëndetësore. Veç të tjerash është dhe shumë e shijshme. Ndihmon mbajtjen e peshës në kontroll, ka...

Ke filluar dietën? Këto 6 ushqime i ke kategorikisht...

Ke filluar dietën? Kërkon të mbash një regjim të “rreptë” ushqimor për 1, 2, 3 muaj ose deri në përjetësi? Fatkeqësisht disa ushqime janë të ndaluara për ty gjatë kësaj periudhe. Cilat janë ato? Neps.al i rendit më poshtë...