Arkiva e etiketave: Snapfood

Si të bëni në shtëpi çokollatat e famshme me...

Në një enë të madhe shtoni 2.5 gota kokos të tharë dhe 1 filxhan qumësht të kondensuar të ëmbël. Me ndihmën e një shpatulle, përzieni të dy përbërësit derisa të kombinohen mirë dhe të formoni një strukturë të ngjashme...

Mësojeni njëherë e mirë: Ja cilat ushqime duhet të...

Mund të keni dëgjuar shpesh për ushqime që ndihmojnë në pastrimin e fytyrës, shëndetin e flokëve, kujtesën e mirë apo edhe që sjellin lumturinë tuaj. Dhe për të gjitha femrat që akoma nuk e dinë dhe sikletosen shumë gjatë...

Zgjidh një ëmbëlsirë dhe zbulo çfarë tregon kjo rreth...

Të zgjedhësh një ëmbëlsirë të caktuar midis 5 alternativave që të ofrohen nuk është aq e parëndësishme sa mendon. Zgjedhjen e imazhit e ka bërë subkoshienca juaj prandaj kjo lojë zbavitëse na zbulon edhe disa të fshehta në lidhje...

Keni nevojë për më shumë proteina? Konsumoni sa më...

Veza është një nga ushqimet me më shumë proteina dhe shkon thuajse me çdo gatim, sallatë, të skuqura, djathë etj. Ajo përmban 6 gram proteina dhe 13 vitamina esenciale dhe minerale duke përfshirë kolin, i shëndetshëm për trurin dhe...

Maskë me kakao, për të luftuar yndyrën e lëkurës!

Pse funksionon kjo maskë? Kakao dhe mjalti kanë antioksidantë dhe kjo vret bakteret që shkaktojnë aknet apo thatësinë e lëkurës. Ato e bëjnë lëkurën tuaj shumë të butë. Përbërësit:  1 lugë gjelle kakao pluhur 1 lugë kafe shafran 1...

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë, ëmbëlsira...

1.Në një enë hidhni dy kokrrat e mollëve të prera hollë. 2.Njomini me lëngun e limonit dhe i hidhni sheqerin përsipër. 3.Ndërkohë zbutni rrushin e thatë në pak ujë të vakët. 4.Kullojeni dhe bashkojeni me arrat dhe bajamet e...

Gjithmonë të uritur? Këto ushqime do ju ndihmojnë të...

A ndiheni shpejt të uritur edhe pasi nuk ka kaluar shumë kohë që keni ngrënë? Nëse shanset janë për po, atëherë duhet të bëni disa ndryshime të vogla në dietën tuaj. Përpiquni të bëni pjesë të rutinës suaj disa...

Sallatë me sallam pikant dhe gogozhare, një pjatë super...

1.Kombinoni sallamin me domatet,mocarelën dhe articoken në një tas. 2.Ndani specat e kuq në feta dhe shtojini në tas, së bashku me rreth 3 lugë lëng të tyre. 3.Përziejini ullinjtë e copëtuar dhe hidhuni sipër pak vaj ulliri. 4.Gjithashtu...

8 ushqimet që ju furnizojnë me energji

Për t’u ndjerë energjik duhet të hamë ushqimet e duhura. Falë fibrave, vitaminave dhe një sërë elementesh të rëndësishme që përmbajnë, ushqimet e mëposhtme kanë aftësinë të na japin energji për të përballur ditën intensive. Ato mund të konsumohen...