Arkiva e etiketave: shparguj

Oriz me mente dhe shparguj

Hidheni orizin në një tenxhere me ujë të vluar me kripë dhe gatuajeni për 10 minuta. Hidhni shpargujt dhe ziejini edhe për 3-4 minuta të tjera derisa orizi të jetë gatuar plotësisht dhe shpargujt të jenë vetëm pak krokantë....

Supë kremoze me shparguj

Ngrohni gjalpin dhe vajin në një tenxhere të madhe derisa të krijohet shkumë. Skuqini majat e shpargujve për disa minuta që të zbuten. Hiqini dhe lërini mënjanë. Shtoni qepët, kërcellin e shpargujve dhe hudhrën dhe gatuajeni për 5-10 minuta...

Omletë greke e shijshme me djathë dhie dhe shparguj

Ngrohni vajin e ullirit në një tigan të madh mbi nxehtësi mesatare; gatuajini shpargujt dhe specin e kuq deri sa perimet të fillojnë të zbuten, rreth 3 minuta. Shtoni domatet qershi, spinaqin, hudhrën, rigonin, borzilokun dhe kripën dhe vazhdoni...

Supë e shëndetshme me avokado dhe shparguj

1.Në një tigan të madh ngrohni vajin e ullirit. 2.Shtoni qepën dhe gatuajeni atë mbi nxehtësi mesatare derisa të jetë e butë dhe e tejdukshme. 3.Shtoni shpargujt dhe lëreni të gatuhet për 3 minuta. 4.Shtoni lëngun e perimeve dhë...

Supë me shparguj, oriz dhe patate nga kuzhina franceze

1.Shkrini gjalpin në një tenxhere të madhe mbi nxehtësi mesatare. 2.Hidhni brenda qepën dhe preshin të copëtuar dhe skuqini pak sa të zbuten. 3.Më pas shtoni ujë në tenxhere bashkë me patatet, karrotat, shpargujt dhe orizin. 4.Shtoni kripën dhe...

Shparguj me pana, fara pishe dhe xhenxhefil

1.Thekni në një tigan që nuk ngjit farat e pishës, për 1-2 minuta.2.Pastroni shpargujt. 3.Qëroni qepujkat dhe grijini. 4.Skuqini pak në një tigan me pak vaj ulliri, bashkë me shpargujt për 2 minuta, duke shtuar edhe pak kripë.5.Shtoni edhe...

Krostatë e kripur me shparguj, super shije dhe super...

1.Në një tas të madh vendoset mielli dhe shtohen të gjithë përbëresit e tjerë. 2.Trazohen mirë, zihet brumi dhe ngjeshet. 3.Brumi hapet me dorë mbi një letër furre. 4.Lyhet një tavë me vaj dhe vendoset peta e brumit duke...

Shparguj të skuqur me hudhra, darka e duhur për...

1.Lani asparagët me ujë të ftohtë. Pastroni kokat dhe majat e tyre. 2.Në një tenxhere me ujë të valuar zieni asparagët për 5 minuta. 3.Më pas i kulloni. 4.Në një tigan me vaj ulliri dhe hudhra shtoni gradualisht asparagët...

Shparguj me vezë dhe limon që dreka juaj të...

1.Në një tenxhere hidhni ujë dhe vezët që të ziejnë. 2.Vijini në nxehtësi të lartë për të vluar. 3.Hiqini nga nxehtësia dhe lerini të ftohen në ujë të ftohtë. 4.Ndërkohë, gatuani shpargujt. 5.Futini në mikrovalë të ziejnë në nxehtësi...