Sugjerojmë:

Shparguj të skuqur me hudhra, darka e duhur për sot!

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
5 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
87
1 tufë shparguj
2 lugë gjelle vaj ulliri
2 thelpi hudhra
Kripë, piper për shije

1.Lani asparagët me ujë të ftohtë. Pastroni kokat dhe majat e tyre.

2.Në një tenxhere me ujë të valuar zieni asparagët për 5 minuta.

3.Më pas i kulloni.

4.Në një tigan me vaj ulliri dhe hudhra shtoni gradualisht asparagët për t’i skuqur.

5.Mos harroni t’i shtoni kripë e pipër sipas dëshirës për t’i rregulluar shijen.

6.I shërbeni në pjatë dhe shijojini!

Komento