20-30 min/ Darka/ Kuzhinë/ RECETA/ SA KOHË KE?

Shparguj me pana, fara pishe dhe xhenxhefil

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Koha e përgatitjes: 5 min Koha e gatimit: 15 min

Ingredientët

  • 1 kg shparguj
  • 100 gr pana
  • 100 gr qumësht
  • 70 gr qepujka
  • 50 gr gjalpë
  • 40 gr fara pishe
  • 20 gr krem
  • 15 gr xhenxhefil
  • Vaj ulliri
  • Kripë

Udhëzimet

1

Thekni në një tigan që nuk ngjit farat e pishës, për 1-2 minuta.

2

Pastroni shpargujt.

3

Qëroni qepujkat dhe grijini.

4

Skuqini pak në një tigan me pak vaj ulliri, bashkë me shpargujt për 2 minuta, duke shtuar edhe pak kripë.

5

Shtoni edhe gjalpin, pak krem dhe pas 5 minutash, hidhni në tigan qumështin dhe panën.

6

Hidhni edhe xhenxhefilin dhe gatuajini për 2 minuta.

7

Fikeni zjarrin dhe shërbejini shpargujt me salcën e pergatitur, duke e kompletuar pjatën me farat e thekura të pishës.

You Might Also Like