Arkiva e etiketave: recel

Tarta të thjeshta me reҫel

Hidhni miellin, gjalpin dhe pak kripë në një tas dhe fërkojini së bashku me majat e gishtave (ose mund t’i bashkoni këta përbërës në një përpunues ushqimi nëse keni). Kur përzierja të duket si thërrime buke, përzieni vezën dhe...

Ëmbëlsirë e thjeshtë me gjalpë kikiriku dhe reҫel

Ngrohni furrën në 180gradë. Lyejeni me gjalpë dhe mbuloni bazën dhe anët e një tave katrore 20 cm me letër kuzhine për pjekje. Vendosni 3 lugë gjalpë kikiriku dhe reçelin në enë të vogla të ndara dhe lërini mënjanë....

Reçel qepe, nëse akoma nuk e keni provuar kjo...

Në një tenxhere me madhësi të mesme ngrohni vajin dhe shtoni qepë, trumzë, kripë dhe piper. Gatuajini derisa qepët të jenë të buta dhe të tejdukshme, duke i trazuar shpesh, rreth 10 minuta. Shtoni supë, sheqer, mjaltë, uthull, xhenxhefil...

Waffles me reçel luleshtrydhesh të bërë vetë, për një...

1.Ngrohni enën e posaçme të waffles. 2.Në një tas të madh, shtoni tërshërën e grirë me blendër, pluhurin për pjekje, sodë buke dhe kripë. Shtoni qumështin, shurupin e panjës dhe më pas gjalpin e kikirikut dhe ziejini së bashku....

Qepë të mbushura me mish, proshutë dhe kërpudha

1.Si fillim ngrohni furrën në temperaturën 210 gradë. 2.Pastaj pastroni qepët dhe prejini në njërën anë. 3.Hiqni pjesën e brendshme. 4.Ndërkohë, në një tas të madh miksoni mishin e grirë, kërpudhat, majdanozin, sheqerin, salcat dhe thërrimet e bukës. 5.Përziejini...

Pranvera bëhet më e ëmbël me reçel trëndafilash

1.Pastroni petalet e trëndafilave, copëtojini me duar dhe më pas hidhini në një enë. Lagini me lëngun e një limoni dhe shtojuni ujë të ftohtë aq sa t’i mbulojë. 2.Lërini gjithë natën të pushojnë, më pas kulloni lëngun dhe...

Kek me reçel fiku!

1. Në një tas të madh hedhim gjalpin e tretur dhe sheqerin dhe i rrahim me rrahësen e vezëve. 2. Më pas hedhim vezët një nga një, miellin, pluhurin pjekes dhe pak aromë bajame e hidhur nëse keni. I...