Arkiva e etiketave: lulelaker

Lulelakër e skuqur me spec të kuq dhe hudhër

1.Hidhni fetat e lulelakrës në një tigan të madh të thellë dhe shtoni ujë të mjaftueshëm. 2.Vereni të ziejë mbi nxehtësinë mesatare 4 deri në 5 minuta. 3.Kullojini dhe lerini të ftohen plotësisht. 4.Ndërkohë, në një tas të cekët,...

Po kërkoni receta pa gluten? Provoni supën me miell...

1.Pritini të gjitha perimet në kuba të vegjël. Në një tenxhere ose tigan, ngrohni vajin dhe shtoni gjethen e dafinës, preshin, karotat, rrepën e bardhë dhe kripën. 2.Kaurdisini në zjarr të mesëm për 3 minuta duke i përzier me...

Pak kalori dhe shijon për mrekulli, lulelakër e pjekur...

1.Ndizeni furrën në 180 gradë. 2.Lyeni me gjalpë një tavë pjekjeje dhe lëreni mënjanë. 3.Në një tenxhere me ujë dhe kripë, zieni lulelakrën e copëtuar për rreth 10 minuta derisa të zbutet. Kullojeni lulelakrën. 4.Shkrijeni gjalpin në një tenxhere...

Pasta me djathë, mish derri dhe lulelakër

1.Pastroni lulelakrën, ndajeni në copa dhe gatuajeni në avull derisa të zbutet. Skuqni dy thelpinj hudhre në një tigan të madh me pak vaj. 2.Shtoni 200 gr mish derri të grirë, skuqeni, shuajeni me verën e bardhë, shtoni tulin...

Pasta bolonjeze me lulelakër për një shije fantastike

1.Kërpudhat i fusni në një procesor ushqimi derisa të copëtohen imët. Kalojeni në një tas të vogël. 2.Fshini tasin e përpunuesit të ushqimit. 3.Hidhni në procesor lulelakrën derisa të copëtohet, duke e transferuar në një tas mesatar. 4.Nxehni pak...

Sanduiç me lulelakër dhe djathë cedar që shija t’ju...

1.Ngroheni furrën në 230 gradë C. 2.Vendosni një fletë pjekjeje me letër kuzhine. 3.Vendosni kokën e lulelakrës në një blender deri sa të ndahet në thërrime sa madhësia e kokrrave të orizit. 4.Vendoseni lulelakrën në një tas të madh...

Receta speciale e specave të mbushur me lulelakër dhe...

1.Ngrohni furrën në 180 gradë Celcius. 2.Prisni pjesën e sipërme të specave dhe pjesën e tulit përreth bishtit grijeni në copëza të vogla. Pastroni farat nga pjesa e brendshme. 3.Mbushni një tenxhere të madhe me 3 cm ujë dhe...

Tavë me lulelakër dhe mish të grirë

1.Në një tenxhere me ujë me kripë vendosni lulelakrën e ndarë në copa të vogla të zihet. 2.Në një tigan vendosni qepën të skuqet deri sa fillon të zbutet dhe shtoni mishin të skuqet me të. 3.Shtoni kripë, piper,...

Kjo supë krem me lulelakër dhe vaj tartufi është...

1.Në një tenxhere shtoni lulelakrën, patatet, qepën, thelpin e hudhrës të grira, supën e pulës, kripën dhe piperin. 2.Mbulojeni dhe lëreni të ziejë për 30 minuta. 3.Shtoni perimet e ziera në një blender bashkë me djathin parmixhano dhe përziejeni...