Petulla të shpejta me lulelakër

Veshtiresia
Koha gatimit
Sugjerohet për:
Kalori:
1 lulelakër
4 vezë
2 lugë gjelle vaj ulliri
kripë për shije
Gjalpë

Në një blender, bashkoni lulelakrën, vezët, vajin e ullirit dhe kripën.
Skuqni petullat në një tigan të nxehtë të lyer me gjalpë të shkrirë. Shërbejeni me salcë kosi👩🏼‍🍳

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NEPS (@neps_al)

Komento