Arkiva e etiketave: embelsire

Ëmbëlsirë me kumbulla të kuqe dhe bajame

Ngrohni furrën në 180C. Hidhni kumbullat, kanellën, lëkurën e limonit dhe konjakun, nëse e përdorni, së bashku në një tas, më pas lërini derisa të bëni brumin. Shndërroni në krem gjalpin dhe sheqerin me një rrahëse elektrike, shtoni vezët...

Panna cotta me vanilje dhe luleshtrydhe

Shtoni fletët e xhelatinës në një tas me ujë të ftohtë dhe lërini për 5 minuta. Qumështin dhe panën hidhini në një tenxhere me sheqerin dhe farat e vaniljes (për të hequr farat nga bishtaja, përdorni pjesën e pasme...

Ëmbëlsirë me mollë, karamel dhe tërshërë

 Nxehni furrën në 200C. Vendosini mollët në një tenxhere me pak ujë, mbulojeni, më pas gatuajeni në zjarr të lartë për 4-5 minuta, duke i përzier herë pas here derisa të zbuten. Përzieni 3 lugë gjelle karamel, më pas...

Luleshtrydhe të ҫmendura, ëmbëlsira super e veҫantë italiane

Në një tas, përzieni së bashku uthullën balsamike, sheqerin dhe piperin. Shtoni luleshtrydhet dhe trazojini që të mbulohen plotësisht. Lërini në frigorifer që të marinohen për rreth 10 minuta. Hidhini përsipër ҫokollatën e grirë. Ruaj Recetën

Ëmbëlsira e shëndetshme: Brownie pa pjekje

Kombinoni hurmat, arrat, 6 lugë kakao, 1 1/2 lugë vanilje, ujin dhe kripën në një procesor ushqimi. Përpunoni derisa të jetë plotësisht i njëtrajtshëm. Përzierja  mund të duket e thatë në fillim, por mos shtoni ujë shtesë. Lyeni pak...

Puding me xhinxher me 3 përbërës, gati në 10...

Me një rende, grini xhinxherin de kulloni lëngun që do të nxjerrë me një sitë. Duhen 2 lugë gjelle lëng i freskët që duhet përdorur sapo nxirret përndryshe oksidohet. Në fund të enës ku e keni kulluar do të...

Kunefe: Ëmbëlsira më speciale për Ramazan

Ngrohni furrën në 200 gradë. Vendsoni kadaifin në një tas dhe hidhni përsipër gjalpin e shkrirë. Me duar ndani fijët që gjalpi të jetë shpërndarë në mënyrë të njëtrajtshme. Gjysmën e kadaifit shtrojeni në një tavë me diametër 20...