Ëmbëlsirë me kunguj

Veshtiresia
Koha gatimit
Sugjerohet për:
Kalori:
250 gramë miell
1 vezë
2 lugë gjelle ujë
1 flakon vanilje
1 lugë gjelle uthull molle
pak lëkurë portokalli
pak kanellë
900 gramë kungull
125 ml pana
80 gramë ajkë e thartë
150 gramë sheqer
3 vezë
pak kanellë

Përziejmë të gjithë përbërësit për petën, duke zënë brumin e butë. Pasi e kemi punuar, e lëmë të pushojë në frigorifer për një orë.

Ndërkohë që brumi pushon, ziejmë kungullin me panën, derisa të formohet një masë kremoze në trajtë pureje. Pasi të ketë zier, e lëmë të ftohet.

Pasi të ftohet, e përziejmë mirë me gjithë përbërësit e tjerë të mbushjes.

Nxjerrim brumin nga frigoriferi, hapim petën dhe sipër shtojmë mbushjen.

E vendosim në furrë të parangrohur dhe e pjekim për 50 minuta në teperaturë 200 gradë Celsius.

Ëmbëlsira është gati! Ju bëftë mirë!

Komento