Kek me arrë kokosi

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
1 ore e 10 minuta
Sugjerohet për:
6 persona
Kalori:
115 g gjalpë, i prerë në copa të vogla, plus shtesë për lyerje
225 gr miell që fryhet vetë
115 gr sheqer kaf
100 g arrë kokosi të tharë, plus shtesë për spërkatje
2 vezë të mëdha, të rrahura lehtë
4 lugë gjelle qumësht

Ngrohni furrën në 160C. Lyeni me gjalpë një tavë 900g dhe shtrojeni me letër furre.

Sitni miellin dhe pak kripë në një tas për përzierje dhe lyejmë me gjalpë me majat e gishtave derisa masa të ngjajë me thërrimet e imta të bukës. Hidhni sheqerin, kokosin, vezët dhe qumështin dhe përziejeni në një konsistencë të butë.

Hidheni përzierjen me lugë në tavën e përgatitur dhe lëmoni sipërfaqen. Piqeni për 30 minuta.

Hiqeni kekun nga furra dhe spërkateni me kokosin shtesë. E kthejmë kekun në furrë dhe e pjekim edhe për 20-25 minuta të tjera, derisa të marrë ngjyrë të artë dhe një kruajtëse dhëmbësh e futur në qendër të dalë e pastër. E lëmë kekun të ftohet pak në formë, më pas e kalojmë në një raft teli që të ftohet plotësisht.

Komento