Arkiva e etiketave: kek

Kek dietik me bazë tërshëren

1.Në një blendër hidhni tërshërën, fikun,hurmën dhe kakaon dhe frulojini deri sa të bëhen një masë e njëtrajtshme. 2.Masën hidheni në enën ku doni të bëni ëmbëlsirën. 3.Në blendër hidhni qiqrat, bananen, mjaltin, gjalpin e kikirikut dhe i grini...

Kek në tigan me mollë dhe rrush të thatë...

1.Në një tas të madh bashkoni vezët, mollët, kanellën, sheqerin, miellin, pluhurin për pjekje, vaniljen dhe rrushin. 2.Bëni brumin dhe jepini formën që dëshironi . 3.Këtë kek mund ta piqni në tigan, me shumë pak vaj. 4.Hidheni kekun në...

Kek shtëpie me mollë dhe kanellë

1.një tas të madh rrihni vezët me sheqerin. Gradualisht shtoni gjalpin e shkrirë dhe vajin e ullirit. 2.Shtoni miellin, fryrësin, qumështin dhe e përzieni mirë me një rrahës elektrik. 3.Ndërkohë në një enë tjetër bashkoni tulin e mollëve, kanellën,...

Pa miell dhe vetëm 4 përbërës, kjo është ëmbëlsira...

Në një enë hidhni vezët, shtoni sheqerin dhe lëkurën e portokallit dhe përzijini mirë sa të tretet sheqeri. Më pas shtoni kosin dhe niseshtenë deri sa përzierja të njëtrajtësohet. Hidheni masën në një tavë dhe piqeni në 180 gradë...

Kek me dardhë dhe çokollatë. Një mënyrë për të...

1.Përzieni vezët me sheqerin derisa të formohet një masë me ngjyrë të çelët. 2.Shkrini në një banjëmari gjalpin, qumështin dhe çokollatën, hidhni gjithë masën tek përzierja me vezë dhe sheqer dhe përziejini mirë. 3.Shtoni dhe miellin e situr me...

Kek me rikota dhe dardhë, i shkrifët dhe i...

1.Rrihni vezët me sheqerin derisa të përftoni një përzierje shkumoze. 2.Shtoni qumështin, rikotën dhe vajin, më pas përziejini mirë të gjithë përbërësit.3.Shtoni miellin, niseshtenë e majanë dhe përziejini mirë duke u siguruar të homogjenizohen të gjithë përbërësit.4.Merrni një tepsi...

Kek i parezistueshëm me kakao dhe lëkurë portokalli

1.Bashkoni qumështin, gjalpin dhe lëkurën e portokallit në një tenxhere të vogël dhe vendoseni në zjarr të nxehte, por jo të valojë.2.Ndërkohë, rrihni me rrahës elektrik vezët ,sheqerin, vaniljen e pak kripë derisa të krijohet një masë kremoze dhe...

Kek me shërbet dhe arrë kokosi

1.Në një tigan tretni gjalpin dhe pasi ka shkrirë hidheni në një tas bashkë me vajin dhe sheqerin. 2.Filloni t’i rrihni deri sa të shkrihet sheqeri dhe  shtoni një nga një vezët. 3.Më pas shtoni miellin, sodën, arrën e...