Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: bizele

Pasta me proshutë dhe bizele

Gatuajini makaronat sipas udhëzimeve të paketimit, rreth 9 minuta. Rreth 3 minuta para se të gatuhen makaronat, shtoni bizelet. Ndërkohë, ngrohni vajin e ullirit në një tigan në zjarr mesatar dhe skuqni qepën për 5 minuta derisa të jetë...

Salmon me mente dhe perime

Ziejini patatet në një tenxhere të madhe për 4 minuta. Hidhni bizelet dhe bishtajat, kthejini të ziejnë dhe vazhdoni t’i gatuani edhe për 3 minuta të tjera derisa patatet dhe fasulet të zbuten. Përzieni vajin e ullirit, lëkurën e...

Risotto me limon dhe bizele

Nxehni një tenxhere të madhe në nxehtësi mesatare, më pas skuqeni orizin, duke e përzier vazhdimisht, për 1 min. Shtoni 1 garuzhde lëng të nxehtë dhe përzieni derisa të përthithet. Ulni nxehtësinë. Shtoni pjesën tjetër të lëngut, nga një...

Risotto i thjeshtë me bacon dhe bizele

Pritni imët qepën. Ngrohni 2 lugë gjelle vaj ulliri dhe gjalpin në një tigan, shtoni qepët dhe skuqini rreth 7 minuta. Shtoni bacon dhe skuqeni për 5 minuta të tjera, derisa të fillojë të skuqet. HAPI 3 Shtoni 300...

Pasta me bizele dhe salmon, gati në pak minuta

Vini një tenxhere me ujë të vlojë dhe gatuajini pastat sipas udhëzimeve të paketimit. Ndërkohë, ngrohni në një tigan gjalpin, më pas shtoni qepën dhe gatuajeni për 5 minuta ose derisa të zbutet. Shtoni bizelet, salmonin, kremin fresh dhe...

Makarona fusilli me bizele dhe salmon, gati në pak...

Në një tigan me ujë të valuar gatuani makaronat sipas udhëzimeve në paketim. Ndërkohë në një tigan të thellë shkrini gjalpin dhe shtoni qepën e njomë. Gatuajeni për 5 minuta derisa të zbutet. Shtoni bizelet, salmonin, mascarponen dhe 50...

Lamtumirë qumështi i sojës dhe i bajameve. E keni...

Për veganët, ata që kanë intolerancë nga laktoza apo për ata që kanë zgjedhur një dietë pa bulmet, fatmirësisht ka gjithnjë e më shumë burime alternative të qumështit bimor, p.sh qumështi i i tërshërës, bajameve, kokosit, orizit, sojës, arrave...

Pure me bizele dhe finok, një pjatë me shije...

1.Hiqni bizelet nga bishtajat dhe më pas ziejini. Zieni edhe patatet në një tenxhere tjetër. 2.Qëroni patatet e ziera dhe më pas shtypini me pirun ose shtypëse patatesh. Fruloni edhe bizelet e ziera me 3 dcl qumësht. 3.Bashkoni purenë...