Sugjerojmë:

Pasta me bizele dhe salmon, gati në pak minuta

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
20 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
240 g fusilli integrale
2 lugë gjelle gjalpë
1 qepe e njomë, e grirë hollë
140 g bizele të ngrira
2 fileto salmoni pa lëkurë, të prera në copa
140 g krem fresh
½ kub koncentrat perimesh me pak kripë

Vini një tenxhere me ujë të vlojë dhe gatuajini pastat sipas udhëzimeve të paketimit.

Ndërkohë, ngrohni në një tigan gjalpin, më pas shtoni qepën dhe gatuajeni për 5 minuta ose derisa të zbutet.

Shtoni bizelet, salmonin, kremin fresh dhe 50 ml ujë. Thërrmoni kubin e koncentratit.

Gatuanjini për 3-4 minuta derisa të jenë gati dhe shtojini pak piper të zi. Më pas hidheni përzierjen në tenxheren ku janë makaronat dhe trazojeni mirë.

Komento