Arkiva e etiketave: salmon

Kombinim më special të salmonit me spinaq e gjeni...

1.Lajmë spinaqin dhe u heqim gjetheve pjesën e bishtit. 2.Skuqim salmonin dhe ndërkohë përgatisim salcën e kosit. 3.Vendosim në një enë salcën e kosit bashkë me kripën, piperin, vajin e ullirit dhe koprën e grirë hollë. I përziejmë përbërësit...

8 ushqimet që luftojnë migrenën e padurueshme

Një migrenë është si një mysafir i padëshiruar, i cili futet në mënyrë të panjohur dhe është e vështirë të shpëtohet. Nëse vuani nga dhimbje koke të shpeshta, ju e dini sesa e vështirë mund të jetë. Sigurisht, ju...

Sallatat pranverore. 3 recetat e humorit të mirë

Pranvera vjen plot energji dhe duhet përballuar në mënyrën e duhur: me ushqime të lehta, krudo, plot nutrientë, për të shfaqur më të mirën e vetes… Fatmirësisht kjo stinë na dhuron edhe plot perime e fruta të ëmbla qe...