Arkiva e etiketave: salce

Salcë boronicash të kuqe tepër e thjeshtë

Hidhni në një tigan sheqerin dhe 100 ml lëng portokalli dhe më pas lërini të vlojnë. Përzieni 250 g boronica të freskëta ose të ngrira, më pas ziejini derisa të zbuten, por të mbajnë ende formën e tyre –...

Receta e salcës së shijshme italiane për të marinuar...

Në një kavanoz, përieni të gjithë përbërësit dhe rregullojini me kripë dhe piper. Tundeni mirë kavanozin që të bashkohen në një masë të vetme dhe shtojani sallatës së freskët pak përpara se ta shërbeni. Ruaj Recetën

Receta perfekte e darkës: Fettuccine me salcë specash të...

Ngrohni vajin në një tigan të thellë në nxehtësi mesatare. Skuqni në të qepën dhe hudhrën për 10 minuta derisa qepa të jetë zbutur. Shtoni specat dhe vazhdoni gatimin derisa të kenë marrë nxehtësi njëtrajtësisht. Hiqini nga zjarri dhe...

Oriz me perime dhe salcë të ëmbël të përgatitur...

Një recetë e pazakontë dhe e shijshme, një mënyrë e mirë e mirë për të përdorur perimet që keni në frigorifer në mënyrë të thjeshtë e të shijshme. Me ndihmën e salcës së ëmbël, orizi basmat me perime do...

Salcë spinaqi për të shoqëruar vaktet tuaja

1.Nxehni 1 lugë gjelle vaj në tigan dhe shtoni qepë dhe gatuajeni, duke e përzier herë pas here, derisa të zbutet, 5 – 6 minuta. Shtoni hudhër dhe gatuajeni 2 minuta, më pas transferojeni në tas. 2.Prisni spinaqin dhe...

Super salca verore e përgatitur me dhallë, majonezë dhe...

1.Përziejmë kosin, dhallin, majonezën, qepët e njoma, lëngun e limonit, hudhrat, rigonin, piperin, mustardën pluhur dhe pluhurin e qepës në një tas mesatar, duke i përzier me kripë. 2.I lemë të freskohen të paktën për 20 minuta përpara se...

Salcë arrash. Receta origjinale dhe përdorimet e saj në...

1.Vendosni thelpinjtë e arrave në ujë të vluar për 3-4 minuta. Në këtë mënyrë mund t’u hiqni më lehtë cipën e jashtme. 2.Merrni tulin e bukës dhe zbuteni në qumësht. Lëreni për disa minuta pastaj shtrydheni mirë, për të...

Salcë me kos, spinaq dhe arra. S’do keni të...

1.Në një tenxhere shtoni spinaqin e larë dhe vendoseni në zjarr të ulët, pa shtuar ujë. 2.Mbulojeni me kapak që të zbutet, duke e përzierë herë pas here. 3.Pasi të ketë ulur volumin, rregullojeni me kripë. 4.Hiqeni nga zjarri...