Super salca verore e përgatitur me dhallë, majonezë dhe qepë të njoma

3/4 filxhan kos
2/3 filxhan dhallë
2 lugë gjelle majonezë
1 lugë gjelle qepë e njomë (bishtat)
1 lugë çaji lëng limoni
1 thelb hudhër (të grirë imët)
1/4 lugë çaji rigon (i thatë)
1/4 lugë çaji piper i zi
1/4 lugë çaji pluhur mustarde
1/4 lugë çaji pluhur qepe
Kripë

1.Përziejmë kosin, dhallin, majonezën, qepët e njoma, lëngun e limonit, hudhrat, rigonin, piperin, mustardën pluhur dhe pluhurin e qepës në një tas mesatar, duke i përzier me kripë.

2.I lemë të freskohen të paktën për 20 minuta përpara se ta shërbejmë.

3.Salca mund të bëhet një ditë më parë se të konsumohet dhe ruhet në vend të freskët.

Lini një koment